×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2018
Drukāt

“Centrs Marta”: Latvijā prostitūcijā tiek vainota neaizsargātākā sabiedrības daļa, nevis ekspluatētāji (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijā jautājums par prostitūciju bieži tiek skatīts nevis no cilvēktiesību perspektīvas, bet moralizējot par prostitūcijā iesaistīto personu atbildību, turklāt nosodot visneaizsargātāko sabiedrības daļu, nevis pircējus, sutenerus un citus ekspluatētājus, uzskata biedrība “Centrs Marta”.

Šonedēļ pēc biedrības iniciatīvas ar Kanādas vēstniecības un Iekšlietu ministrijas (IeM) atbalstu notika seminārs “Praktiskie aspekti prostitūcijas ierobežošanas likumdošanā: Kanādas pieredze”. Seminārā piedalīties tika aicināti Prostitūcijas ierobežošanas likumprojekta izstrādes darba grupas locekļi un eksperti, kā arī Valsts policijas un Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji. Seminārā ar savu pieredzi dalījās Kanādas eksperts, Monreālas policijas leitnants Dominiks Mončamps.

Kā norādīja biedrības pārstāve Agate Rublovska, “Centrs Marta” uzskata, ka prostitūcijas ierobežošanai Latvijā nepieciešama Kanādas attieksme pret upuriem, proti, visa centrā jābūt cilvēkam, turklāt policijas uzdevums ir palīdzēt visneaizsargātākajiem sabiedrības locekļiem.

Pēc Rublovskas paustā, semināra viesis norādīja, ka Kanādas iepriekš piekoptā prakse, kad tika sodītas prostitūcijā iesaistītās personas un kad pret viņām izturējās necienīgi, nedeva nekādus rezultātus, jo sadarbība ar policiju bija minimāla, “cilvēku tirgoņi dzīvoja, cepuri kuldami”, jo policija upuriem bija bieds, nevis atbalsts. Vienlaikus šī sliktā pieredze izgaismoja faktu, ka ar šāda veida rīcību policija nodara vairāk ļaunuma nekā labuma, turklāt misija – palīdzēt neaizsargātākajiem – netiek piepildīta, jo neaizsargātie un jau iepriekš dzīvē smagi cietušie cilvēki tiek atkārtoti traumēti.

Šī iemesla dēļ “Centrs Marta” uzskata, ka nepieciešama gan visas sabiedrības, gan valsts institūciju viedokļa un prakses maiņa. “Kaut arī ir naivi cerēt, ka viena lekcija spēs mainīt mūsu sabiedrībā pastāvošos uzskatus, jo gadiem veidojušies uzskati pāris stundās parasti nemainās, vairāk un vairāk šādu tikšanos, kas veicina empātiju pret upuriem un arī izgaismo praktisko nepieciešamību palīdzēt šādā veidā, varētu ko mainīt, ilgtermiņā,” uzsver Rublovska.

Pēc viņas paustā, tikšanās ar Mončampu sniedza praktiķiem nozīmīgu un vērtīgu iespēju dzirdēt Kanādas pieredzi darbā ar cilvēku tirdzniecības un seksuālās ekspluatācijas upuriem, kā arī uzdot jautājumus par specifiskiem, praktiskiem jautājumiem un izzināt iemeslus abolicionistu likumdošanas ieviešanai Kanādā.

Kā ziņots, IeM Prostitūcijas ierobežošanas likumprojektu izskatīšanai valdībā plāno iesniegt līdz šī gada 1.jūnijam. Pagājušā gada decembra sākumā ministrija lūdza likumprojekta iesniegšanas termiņu pagarināt un valdība lūgumu apmierināja.

Pagājušā gada septembrī izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē iesniegtā likumprojekta redakcija paredzēja būtiski reformēt prostitūcijas jomas regulējumu, tostarp ieviest bargākus administratīvos sodus prostitūtu klientiem un palielināt prostitūtu vecuma cenzu.

IeM rosināja, ka likumprojekts varētu stāties spēkā 2019.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kur aiziesu nokniebties ja sis meicas nebus.Mums deputatiem ir sis meitenes vajadzigas jo tas savas pareizas jau ir apriebusas.Bet forma jauztur jo klustu vecaks tas kranins noliecas.

 2. plikiņas,kā viņām šķirbiņas nav aizsalušas.

 3. Daudz to savairojies Atbildēt

  Prostitūtas vajag

 4. Es no savas vecenes nedabūnu diezgan rumpī-pumpī, tāpēc esmu tik muļķis palicis. 🙁

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+