×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Mūrniece: jāizvērtē, vai “Lattelecom” patiesi rīkojas valsts interesēs (19)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Vakar beidzās līgums starp “Lattelecom” un mediju grupu “Modern Times Group” (MTG) par kanāla TV3 raidīšanu “Lattelecom” interaktīvajā televīzijā. Uzņēmumiem tā arī neizdevās panākt vienošanos par jaunu kanāla TV3 retranslācijas līgumu, tāpēc no šodienas “Lattelecom” interaktīvās TV abonētājiem populārais kanāls vairs nav redzams.

Izmaiņas skar tikai tos “Lattelecom” klientus, kuri abonē kabeļtelevīziju jeb interaktīvo TV. Tā ir aptuveni puse no kopējā “Lattelecom” televīzijas abonētāju skaita. Tiem “Lattelecom” klientiem, kuri skatās maksas virszemes TV, izmantojot parasto antenu un dekoderu, TV3 no ekrāniem nepazudīs. Arī citu kabeļoperatoru vai satelīttelevīzijas klienti šo kanālu turpmāk redzēs, kā ierasts.

Precīzu interaktīvās TV lietotāju skaitu “Lattelecom” pārstāve Līga Bite neatklāj, vien norāda, ka šīs izmaiņas varētu skart ap 20% no kopējā “Lattelecom” klientu skaita. Viņa skaidro, ka iemesls nespējai panākt vienošanos ir par 60% paaugstinātā kanāla TV3 retranslācijas maksa, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tādējādi “Lattelecom” satura maksājums MTG par tā sešiem kanāliem būtiski pārsniedzot izmaksas, kādas “Lattelecom” kopsummā maksā tādiem starptautiskiem kanāliem kā, piemēram, “Discovery”, “Eurosport”, “CNN”, “BBC” u. c.

MTG gan noliedz šādu maksas pieaugumu, tomēr arī neatklāj, par cik pieaugusi viņu prasītā summa. Koncerns norāda vien to, ka par TV3 pārraidīšanu prasa mazāk nekā 0,18 eiro par katru klientu, kas esot niecīga summa salīdzinājumā ar to, ko uzņēmumam “Lattelecom” maksā skatītājs. MTG atsakās komentēt, vai visiem televīzijas operatoriem nosacījumi un prasītā cena ir vienāda, taču ar visiem citiem līgumi noslēgti. Tos, kurus izmaiņas skārušas, MTG aicina TV3 saturu vērot internetā “TVPlay” portālā.

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena paudusi nožēlu par “Lattelecom” rīcību šobrīd tik sarežģītajā ārpolitiskajā situācijā un uzskata, ka no tās cietīs skatītāji un nacionālā informatīvā telpa. “Lattelecom” šādi izmantojot savu tirgus varu.

Turpretī “Lattelecom” pārstāve L. Bite uzsver, ka “diemžēl MTG piekopj nevienlīdzīgu komercpraksi starp dažādiem TV pakalpojumu sniedzējiem un atšķirīgām TV platformām, īpaši izceļot “Lattelecom” Interaktīvo TV”. Šo MTG rīcību lūgts izvērtēt arī Konkurences padomei. “Lattelecom” uzskata, ka izvirzītie nosacījumi jaunam līgumam par TV3 raidīšanu ir diskriminējoši, jo uzņēmums esot ieinteresēts saglabāt esošo cenu līmeni saviem skatītājiem. Arī par TV3 pārraidi virszemes televīzijā kompānijām esot izdevies vienoties ļoti smagās sarunās gadu mijā.

Gada sākumā TV3 un LNT pameta virszemes bezmaksas apraidi, kad daudzi skatītāji pārgāja uz “Lattelecom” interaktīvo TV, lai turpinātu šos kanālus skatīties. Daļa no viņiem, iespējams, tagad vēlēsies lauzt līgumus, jo nevēlas palikt bez TV3. “Lattelecom” skaidro, ka ir ieinteresēti noturēt savus klientus, tāpēc sagatavojuši klientiem vairākas alternatīvas, piemēram, piedāvā interaktīvās televīzijas klientiem skatīties filmas videonomā, kā arī kanālu “Fox Life” bez papildu maksas. Ja klienti tomēr vēlēsies lauzt esošo līgumu, par to rakstveidā operators jāinformē vismaz piecas darbdienas iepriekš. “Lattelecom” solās rūpīgi izvērtēt katru šādu iesniegumu. “Lattelecom” Televīzijas biznesa daļas direktore Inga Alika gan pauž pārliecību, ka uzņēmumam izdosies kompensēt TV3 neesamību: “Gandrīz 80% TV3 piedāvātā satura ir skatāms kādā citā operatora piedāvātājā TV kanālā, savukārt atlikušos 20% piedāvājam aizvietot ar ļoti līdzvērtīgu saturu.”

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) uzskata, ka patlaban pret Latviju tiek vērsts informatīvais karš un Kremļa kontrolētie televīzijas kanāli veic spēcīgu propagandu, tāpēc ir jāstiprina Latvijā veidotais televīzijas saturs, sevišķi ziņu, informatīvie un analītiskie raidījumi, taču konkrētajā situācijā notiekot pretējais. “Uzņēmums ar 51% valsts kapitāla daļu, nespējot rast kompromisu, veicina nacionālās informatīvās telpas sašaurināšanos. Tāpēc ir jāizvērtē, vai “Lattelecom” patiesi rīkojas valsts interesēs,” uzsver Mūrniece, norādot, ka nepieciešams atkārtoti sēsties pie sarunu galda, jo jautājums aktuāls arī nacionālās drošības kontekstā. Ceturtdien šis jautājums tikšot skatīts komisijas ārkārtas sēdē, kurā aicināti piedalīties gan abu iesaistīto pušu, gan Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes un par valstij piederošajām kapitāldaļām “Lattelecom” atbildīgās Ekonomikas ministrijas pārstāvji.

Uzziņa 


51% uzņēmuma “Lattelecom” kapitāldaļu pieder Latvijas valstij, bet 49% – skandināvu uzņēmumam “Telia Sonera”.

Kanāls TV3 pieder starptautiskam mediju koncernam MTG, kurš Latvijā darbojas kopš 1998. gada. Līdzās TV3 koncernam Latvijā pieder arī telekanāli “3+”, TV6, LNT, TV5 un Latvijas Mūzikas kanāls.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. KĀDI DURAKI VISPĀR TO tv skatās,tur taču ir viena krievu valoda, man jau sen tā aparAt mājās nav un nebūs, bez viņa jūtos LABĀK.

 2. MANIS PĒCTAS lattelecomvar vispār neb;ūt, viņi jau pārraida gandrīz tikai krievu valodā, nekad nebūšu viņu abonents/

 3. Ja tā abas kompanijas domāja rīkoties , apjājot skatītājus, tad NEVAJADZĒJA šo kanālu iekļaut interaktivās televīzijas pamatpaketē!!! KĀ TAGAD AR MAKSU PAR ŠO PAKETI no 1.APRĪĻA, JA NEVARU REDZĒT VISUS TAJĀ PIEDĀVĀTOS KANĀLUS??? Vēlos sadzirdēt atbildi LNT!!!

 4. Kā lai tagad zombēju cilvēkus ???

 5. Lattelecoms tagad pieder kam ???

 6. Kristaps Samtiņš Atbildēt

  Zagļu banda

 7. Nav jēgas vērtēt/taisīt atkal kādu apkškomisiju – acīmredzami, ka gan Lattelecom, gan otrs monstrs Latvenergo – par mūsu tautu nedomā, tikai par savu kabatu! Te nepieciešama valsts kā līdzīpašnieka aktīva darbība tautas labā, nevis kautkāda vēl vērtēšana, kas var vilkties gadiem, bet šie tik slauks!

 8. Tāds tādu atrod. Lattelekom pelna ar kreivu propogandas TV kanāliem. Un MTG tikai vēlas “noslaukt” arī savu tiesu.

 9. žēl,ka neredzēs ” nekā personīga”

 10. Kuru krata vispār tāds sūda TV3? Cilvēki – ir pavasaris, ejiet ārā saulē un svaigā gaisā…

 11. nebūtu dota atļauja MTG savgrābt LNT, TV5, LMK – nebūtu tik pārdroša monopolista.

 12. pAR KĀDĀM VALSTS INTRESĒM TE IET RUNA?)))) SAMAKSĀ VISPIRMS UN TAD SKATIES!!! IEDOT MONOPOLTIESĪBAS UZ VALSTS TV DIVIEM ZVĒRIEM -TIE TEV KO RAIDA PAR BRĪVU!!!??? pALDIES PAR PUTINA BEZMAKSAS PROPOGANDU,BEZ MAKSAS GAN PAKABELI,GAN PA SATELĪTU GAN INTERNETĀ! SKATIES UN BAUDI!!!!

 13. = ir jāizvērtē, vai Mūrniece patiesi rīkojas valsts interesēs!

 14. Man patika TV3,gribēju pieslēgt Lattelecom,bet tagad domāju……Ziņas bija foršas un ziņu vadītāji.Žēl,ka Lattelecom,tik bagāts uzņēmums tā rīkojas.

 15. Ka pazuda propogandas kanāls tv3, šie lētie ārvalstu šovi, kas pielāgoti Latvijai un daudz kas cits kas man nav vajadzīgs, neuzskatu ka būtu jāmaksā vairāk ka viņi to tagad grib.
  Tas ir muļķības, ka tikai Krievijas kanāli rāda propogandu no Krievijas, paskataties programmu kas pieejama tv3 klāstā un jums viss taps skaidrs, man žēl kaut kāda ārvalstu kompānija MTG ietekmē Latviešus , Latteleco vismaz valstī maksā dividendes, piešķir dažādas atlaides neaizsargātām sociālām grupām, a ko viasat dara?

 16. Tāpat vajag izvērtēt MTG rīcību, kā interesēs tas darbojas.

 17. Pareizi,ka jāiznērtē,bet ne tikai Lattelekom,bet arī Latvenergo rīcība tarifu paaugstināšanā!

 18. “Kanāls TV3 pieder starptautiskam mediju koncernam MTG” – starptautiskais droši vien jālasa kā krievu?

 19. tiem kuri skatās interaktivo televiziju ,
  uzšķaudīt uz tv3.
  “cieš” tikai ugunsgrēka nozombētie 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+