×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Cenu monitorings: septembrī cenas pieaug 9% preču un pakalpojumu

Gurki

Septembrī kopumā 9% preču un pakalpojumu novērota augstāka cena nekā mēnesi iepriekš, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) jaunākie cenu monitoringa rezultāti.

 

Kā portālu “LA.lv” informēja EM pārstāve Evita Urpena, saskaņā ar jaunākajiem cenu monitoringa rezultātiem 85% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas, bet 6% gadījumu cena ir samazinājusies.

Cenu izmaiņas novērotas starp dažādām precēm un pakalpojumiem dažādās Latvijas pilsētās un atšķirīgu pakalpojumu sniedzēju vidū. Salīdzinot ar iepriekšējā mēneša monitoringa datiem, cenu svārstības novērotas galvenokārt sezonas produktiem un pakalpojumiem.

Septembrī raksturīgs cenu samazinājums dārzeņiem saistībā ar jauno ražu, kā arī cenu svārstības viesnīcu un ēdināšanas pakalpojumiem, jo līdz 1.oktobrim vēl turpinās aktīvā tūrisma sezona, atzīmē EM pārstāve.

Pārtikas produktu cenas lielākoties palikušas nemainīgas. Cenas pieaugušas Holandes un Krievijas sieram, kā arī kausētajam sieram, savukārt garšvielas un apelsīnu sula kļuvusi lētāka. Tāpat sadārdzinājušies gurķi, bet turpina samazināties tomātu, kartupeļu, kāpostu un burkānu cena. Lētāki kļuvuši arī apelsīni un vīnogas.

Cenas 0,01 – 0,04 santīmu robežās ir svārstījušās degvielai. Saistībā ar degvielas cenām EM uzsver, ka 2013. gada jūlijā pasaules biržās bija vērojams straujš naftas produktu cenu kāpums un augustā pasaules naftas produktu cenas ir stabilizējušās. Latvijas degvielas cenās tas atspoguļojās jūlijā, augustā un septembra sākumā.

Savukārt pakalpojumu grupā cenas visbiežāk pieaugušas ēdināšanas pakalpojumiem – piemēram, Cēzara salātu porcijai un zupai “Soļanka”.

Septembra cenu monitoringā ir konstatēts arī cenu pieaugums preses izdevumiem 1 – 10 santīmu apmērā, kas, visticamāk, saistīts ar cenu noapaļošanu un cenu norādīšanu eiro no 1.oktobra, tomēr šāds cenu kāpums preses izdevumiem būtisku ietekmi uz kopējo patēriņa cenu līmeni nerada. Viesnīcu, skaistumkopšanas, kā arī taksometra un autoskolu pakalpojumu cenas svārstījušās abos virzienos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+