×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. februāris, 2013
Drukāt

Čepāne: jādod iespēja par komunālajiem pakalpojumiem maksāt tieši to sniedzējiem

Foto-LETAFoto-LETA

Lai risinātu problēmas ar namu apsaimniekotājiem, viens no soļiem ir dot iedzīvotājiem iespēju par komunālajiem pakalpojumiem maksāt tieši to sniedzējiem, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (V).

Politiķe uzsvēra, ka problēmu ar namu apsaimniekotājiem risināšana ir deputāta Aleksandra Sakovska (SC) vadītās Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijas atbildība. Tas neesot Saeimas Juridiskās komisijas jautājums, tomēr Čepāne esot gatava “kā juriste” dalīties savos uzskatos par iespējamiem risinājumiem.

Iedzīvotāji varētu tieši maksāt savus rēķinus tādiem uzņēmumiem kā AS “Rīgas siltums”, SIA “Rīgas ūdens” un AS “Latvenergo”, skaidroja politiķe. Savukārt namu apsaimniekotājiem būtu jāizveido attiecīgs fonds, kurā esošos līdzekļus varētu izmantot nepieciešamības gadījumos un problemātiskās situācijās nebūtu jācieš iedzīvotājiem. Par fonda darbības aspektiem būtu jāspriež ekspertiem, skaidroja Čepāne.

Deputāte pati dzīvo ēkā Duntes ielā 28, kuras iemītniekiem ir radušās nesaskaņas ar nama apsaimniekotāju, un viņa ir secinājusi, ka “likumi ir uzrakstīti tikai godīgiem cilvēkiem”. Čepāne uzskata, ka Ekonomikas ministrijai ir jāuzņemas sava loma namu apsaimniekotāju kontrolēšanas procesā.

Biedrība “Duntes 28” ir iesniegusi iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par kriminālprocesa sākšanu pret nama apsaimniekotāju “Namu apsaimniekošana” par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības valde.

Tāpat biedrība “Duntes 28” vērsusies Valsts policijā pret “Namu apsaimniekošanu” par šantāžu un naudas izspiešanu no ēkas dzīvokļu īpašniekiem.

“Namu apsaimniekošanas” vadība 20.februārī izdevusi rīkojumu parādu dēļ atslēgt elektroenerģijas padevi 108 dzīvokļiem projektā “Duntes ozoli”, kas atrodas Rīgā, Duntes ielā 28. Desmit dzīvokļiem elektrība atslēgta 20.februārī. Kopumā šajā namā ir vairāk nekā 200 dzīvokļu.

Tikmēr mājas iedzīvotājiem par notikušo ir kardināli pretējs skaidrojums – parādi par saņemtajiem pakalpojumiem esot radušies tāpēc, ka starpnieka lomā esošā “Namu apsaimniekošana” ilgstoši nav pārskaitījusi iedzīvotāju samaksāto naudu tālāk uz reālo pakalpojumu sniedzēju kontiem.

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) rīkojumu Rīgas Pašvaldības policija apsargās ēkas Duntes ielā 28 iedzīvotājus no ēkas apsaimniekotāja SIA “Namu apsaimniekošana” iebrukuma mājā, pie ēkas dežurē arī iedzīvotāji, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības “Duntes 28” valde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+