×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Čepāne: Referendumu iniciatoriem varētu likt savākt 75 000

Foto - LETAFoto - LETA

Lai panāktu kompromisu saistībā ar tautas nobalsošanas rosināšanas kārtības maiņu, referendumu iniciatoriem varētu likt no 2015.gada pašiem savākt apmēram 75 000, nevis 150 000 parakstu, šodien Latvijas Radio sacīja Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (V).

Čepāne skaidroja, ka atlikušos 75 000 parakstu, lai tiktu savākti Satversmē noteiktie 1/10 jeb apmēram 150 000 vēlētāju apliecinājumi, turpinātu vākt valsts. Viņa uzvēra, ka pauž savu personīgo viedokli.

Raidījumā klātesošā deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzsvēra, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) viennozīmīgi nav gatava tādiem kompromisiem, kas ierobežos iedzīvotāju iespējas rosināt referendumus. Čepānes ierosinājumu viņa nodēvēja kā “ļoti nekorektu tirgošanos ar skaitļiem”.

Juridiskās komisijas priekšsēdētāja pauda, ka noteikti piekrīt idejai sadalīt Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai izskatīšanai nodoto likumprojektu par referendumu rosināšanas kārtības izmaiņām, lai normas, kuras attiecas uz ārvalstu līgumu nosacījumiem un Eiropas Savienības pilsoņu iniciatīvu, tiktu pieņemtas kā atsevišķs likums.

Reizniece-Ozola pieļāva, ka atsevišķi no parakstu sliekšņa palielināšanas referenduma iniciatoriem varētu tikt nodalīti arī finanšu kontroles un aģitācijas jautājumi.

Kā ziņots, prezidents ir nolēmis vēl vienu reizi atdot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus tautas nobalsošanas ierosināšanas likumā, kas paredz būtiski apgrūtināt pašreizējo referendumu ierosināšanas kārtību.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, izvērtējot Saeimas iepriekš veiktos labojumus un pieņemtos likuma grozījumus, prezidents vērsa uzmanību uz to, ka viņa iepriekšējā lēmumā par likuma nodošanu otrreizējai caurlūkošanai ietvertās norādes ir tikušas ņemtas vērā. Prezidents šādu lēmumu pieņēmis, jo ir saņemti 38 Saeimas deputātu paraksti, prasot apturēt likuma izsludināšanu, kas draud ar referenduma rīkošanu par šīm likuma izmaiņām.

Jau ziņots, ka Saeima 26.jūlijā pieņēma likuma grozījumus, kas noteica, ka no 2015.gada 1.janvāra notiks atteikšanās no divu posmu parakstu vākšanas sistēmas, liekot iniciatoriem pašiem savākt 150 000 parakstu, ja viņi vēlēsies rosināt referendumu par izmaiņām Satversmē vai likumos vai arī gribēs iniciēt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+