×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Čepānes un Agešina priekšlikumu dēļ Saeimā buksē Medību likuma grozījumi

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Apstājāmies pie pirmā priekšlikuma par suņiem un kaķiem un tālāk netikām,” vakar notikušās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdi jautājumā par Medību likuma grozījumu sagatavošanu trešajam lasījumam Saeimā komentēja sēdes vadītājs deputāts Jānis Dūklavs.

 

Kolēģu Ilmas Čepānes un Valērija Agešina priekšlikumi izraisījuši garas diskusijas par dzīvnieku aizsardzību Eiropas konvencijās.

Likumprojekta otrajā lasījumā Saeima neatbalstīja priekšlikumu atļaut nonāvēt klaiņojošus kaķus un suņus (izņemot šķirnes medību suņus, kas tiek izmantoti medībās un ir apzīmēti pēc normatīvajiem aktiem par šķirnes medību suņu apzīmēšanu) medību platībās, izmantojot medību šaujamieročus un ievērojot dzīvnieku aizsardzību reglamentējošus normatīvos aktus, vai pēc nebrīvē audzētu dzīvnieku īpašnieka vai pašvaldības rakstveida lūguma medību tiesību īpašniekam vai lietotājam, ja klaiņojošie kaķi un suņi apdraud nebrīvē audzētus vai savvaļas sugu dzīvniekus vai uzbrūk tiem. Tiesa, līdz deputātiem Saeimas sēdē bija nonākusi nepareiza teksta redakcija, jo iepriekš komisijā deputāti vienojās, ka nonāvēšana neattiecas uz kaķiem.

I. Čepāne trešajam lasījumam ierosina, ka suņu likvidēšana iespējama gadījumos, “ja tas ir vienīgais risinājums un pamatojoties uz vietējo pašvaldību lēmumu un sabiedrības veselības aizsardzības un drošības interesēs”, bet V. Agešina priekšlikums paredz klaiņojošo dzīvnieku tūlītēju nonāvēšanu tikai slimību kontroles valsts programmas ietvaros.

Jautāts, vai Saeima šovasar līdz sesiju starplaikam spēs pieņemt Medību likuma grozījumus, J. Dūklavs atbildēja: “Ja tiksim galā ar suņiem un kaķiem…”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+