Čepānis: Baltkrievi Pavļuta vietā labāk redzētu Roni 0

Baltkrievijas vadītājiem nav paticis, ka par starpvaldību komisijas vadītāju no Latvijas puses iecelts Daniels Pavļuts, savukārt Baltkrievijas uzņēmējiem – Ventspils ostas attieksme pret kravu nosūtītājiem, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” norāda Latvijas-Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrības priekšsēdētājs Alfrēds Čepānis.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

“Interesanti, ka abu valstu starpvaldību komisiju vada ekonomikas ministrs Pavļuts, lai gan paši baltkrievi gribēja, lai to vada satiksmes ministrs Aivis Ronis,” uzver Čepānis.

Tāpat viņš norāda, ka Baltkrievijas uzņēmēji ir “sūdzējušies” par Ventspils ostu. Baltkrievi dažkārt nav gribējuši slēgt līgumus par kravu nogādi pasaules tirgos caur Ventspils ostu, tāpēc ka īsti nezina, kam pieder tie vai citi termināli vai piestātnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņi tāpēc negrib sūtīt kravas. Viņi grib zināt, ar ko viņiem ir darīšana. Informāciju jau neslēpj ostā strādājošie, to nosaka citi,” uzsver biedrības priekšsēdētājs.

Kā ziņots, pēdējos gados aktivizējusies Latvijas investīciju ieguldīšana Baltkrievijā. Pēdējo piecu gadu laikā Latvijas investori Baltkrievijas ekonomikā iepludinājuši vairāk nekā 700 miljonus ASV dolāru (375 miljonu latu). Pagājušā gada sākumā Baltkrievijā bija reģistrēti 418 kopuzņēmumi ar Latviju, salīdzinot ar 74 pirms gada.

Pērn Baltkrievijas daļa Latvijas kopējā ārējā tirdzniecībā veidoja 4%, bet Latvijas daļa Baltkrievijas ārējā tirdzniecībā – 3,8%.

Baltkrievijas eksporta apjoms Latvijā pārsniedza 3,1 miljarda ASV dolāru vērtību (1,66 miljardi latu), bet Latvijas preču imports Baltkrievijā sasniedza 143,6 miljonus ASV dolāru (76,7 miljonu latu).

Latvija arī ir būtiska tranzīta valsts Baltkrievijas preču eksportam uz citām valstīm, kā arī pēdējos gados pieaugušas arī savstarpējās investīcijas. Pagājušā gada sākumā Baltkrievijā bija reģistrēti 418 kopuzņēmumi ar Latviju, salīdzinot ar 74 pirms gada.

Marta beigās Eiropas Savienības ārlietu ministri Briselē vienojās par jaunām sankcijām pret Baltkrieviju.

“Melnajā sarakstam” pievienoti 12 cilvēki, starp tiem ir divi uzņēmēji – Jurijs Čižs un Anatolijs Tarnavskis. “Melnajā sarakstā” paliek arī Vladimirs Peftijevs, kurš tajā jau tika iekļauts pērn. Pārējie sarakstā iekļautie ir tiesneši, prokurori, izmeklētāji un tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, kas bija iesaistīti represijās pret politiski ieslodzītajiem Baltkrievijā.

Reklāma
Reklāma

Ekonomiskas sankcijas noteiktas arī pret 30 Baltkrievijas uzņēmumiem.

Visu interviju ar Čepāni lasiet “Nozare.lv” sadaļā “Viedokļi un intervijas” un aģentūras LETA mājaslapas sadaļā “Intervijas”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.