×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Čepānis: Pašreizējais parlaments lielākoties sastāv no garāmgājējiem

cepanis

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs un Latvijas – Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrības priekšsēdētājs Alfrēds Čepānis šajā parlamentā nebalotētos uz priekšsēdētāja amatu. Viņaprāt, šis parlaments lielākoties sastāv no garāmgājējiem.

“Īpaši tas sakāms par Zatlera Reformu partiju, tagad jau to sauc tikai par Reformu partiju. Bet tā partija ir nelaime, tā radusies tikai, pateicoties rīkojumam nr.2, izskatās pēc siles meklētājiem. Tā partija dabūja savas divdesmit vietas parlamentā tikai tāpēc, ka viņiem aizmugurē ir cilvēki, kas bija ļoti ieinteresēti šajā procesā. Tie paši, kuriem pieder reālā vara Latvijā,” intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” saka Čepānis.

Atbildot uz jautājumu, kuri tie būtu, Čepānis mudina papētīt, kam pieder Latvijas galveno zīmolu uzņēmumi: “Latvijas balzams”, “Staburadze”, “Laima”.

“Neviens taču vairs nepieder latviešiem. Un Aivaram Lembergam iet slikti tikai tāpēc, ka viņš sāka kasīties ar Džordžu Sorosu – tas ir zināmas tautības spekulants ar Triju Zvaigžņu ordeni, ko viņam laipni piešķīra Vaira Vīķe-Freiberga. Un “Vienotība” joprojām ir pie varas tikai tāpēc, ka nevienam nelec acīs,” vērtē Čepānis.

Latvijas – Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrības priekšsēdētājs stāsta, ka ar savām Latvijas un Baltkrievijas lietām izstaigājis visus ministrus, kam gar tām būtu kāda darīšana, pie premjera Valda Dombrovska (V) viņš bijis divas reizes, vienreiz kopā ar Jāni Jurkānu, kuru Čepānis uzskata par ārlietu korifeju.

“Labi izrunājāmies: sekretāre un palīgs sēdēja, visu pierakstīja, premjers priecājās – vai, cik interesantas idejas! Izstāstījām, cik simtus miljonu valsts varētu nopelnīt, sadarbojoties ar Baltkrieviju,” stāsta Čepānis, norādot, ka premjers pat pirkstu nepakustināja.

“Pēc tam aizgāju pie viņa viens pats – cerībā, ka spēšu pārliecināt. Dombrovskis nebija vairs ieinteresēts, vien pateica, ka viņam viss esot jāsaskaņo ar Eiropas Savienību. Nu, ko tur lai komentē?” saka Čepānis.

Čepānis uzskata, ka ir jāizdara viss, lai mēs kļūtu par Latvijas patiesajiem saimniekiem. Tomēr viņš šaubās, ka tas jelkad notiks: piecu miljardu parāds ar visiem procentiem taču jāatdod.

Čepānis intervijā arī kritiski izsakās par ostu reformām: “Bet tagad, redz, vajag ostas privatizēt – tas mums tagad svarīgi! Tas notiek tāpēc, ka ostas ir vēl tie nedaudzie palikušie saimnieciski patstāvīgie veidojumi, kuriem vajag uzlikt ķepu, līdz ar to nokožot pēdējās Latvijas neatkarības pazīmes. Vēl palikuši meži, dzelzceļš… Visi ir stratēģiski svarīgi objekti, kuriem kāds jau noteikti uzlicis aci.”

“Kāds taču ir ieinteresēts, lai šīs ostas privatizētu. Un es varu iedomāties, ko tie gribētāji pārstāv. Kad Zatlers kā Valsts prezidents brauca uz ASV, uz ANO Ģenerālo asambleju, otrs darba kārtības jautājums viņam bija paciemoties pie Sorosa. Nav jābūt nekādam gudriniekam, lai saprastu, kurš kuram ir šefs. Sorosam nauda bija, nu tā ir jāatstrādā,” saka Čepānis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+