Pasaulē
Vēsture

Cer atrast otru vikingu apmetni ASV teritorijā0


Vikingu guļbaļķu nama rekonstrukcija L’Anse aux Meadows.
Vikingu guļbaļķu nama rekonstrukcija L’Anse aux Meadows.
Foto: Wikimedia Commons

ASV pētnieki ir tuvu atklājumam, kur varētu būt atradusies slavena vikingu apmetne ar nosaukumu Hopa. Zināms, ka tajā augušas savvaļas vīnogas un tuvumā bijis daudz lašveidīgo zivju, savukārt apmetnes iemītnieki darinājuši kanoe no dzīvnieku ādām.

Hopa pieminēta daudzās vikingu sāgās, taču tās atrašanās vieta līdz šim bija zudusi. Patlaban arheologi izvirzījuši teoriju, ka tā varētu būt atradusies ziemeļaustrumu Ņūbrunsvikā.

Ja Hopu izdotos lokalizēt, tā būtu otrā zināmā vikingu apmetne ASV teritorijā. Otra ir L’Anse aux Meadows Ņūfaundlendas ziemeļu pusē.

Vadoties pēc netiešajām norādēm, arheoloģe Birgita Volesa domā, ka Hopa atrodas Miramiči-Šalē līča apvidū un ka tas ir nevis vienas apmetnes nosaukums, bet gan drīzāk apzīmējums apvidum, kurā vikingi gadsimtu gaitā cēluši sezonālas īstermiņa apmetnes.

Saistītie raksti

Volesa secinājusi, ka aprakstītās dabas parādības atbilsti tikai Hopai – tās tuvumā dzīvo lašveidīgās zivis, upēs ir smilšu sēkļi, vietējie iedzīvotāji izmantoja dzīvnieku ādu kanoe, turklāt šī Ņūbrunsvikas vieta ir galējā ziemeļu robeža apvidum, kurā izplatītas savvaļas vīnogas.

Turklāt izrakumi zināmajā vikingu apmetnē atklājuši pelēkā riekstkoka riekstus un koksni – šie koki izplatīti Ņūbrunsvīkā, norādījusi Volesa.

LA.lv