×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Cer digitāli atjaunot Mosulas senvēstures liecības

Foto: Mosulproject.orgFoto: Mosulproject.org

Mosulas lauva 3D versijā.

Akadēmiskā sabiedrība nekavējās ar reakciju uz “Islama valsts” kaujinieku plosīšanos Mosulas muzejā: pagājis tikai nedaudz vairāk par divām nedēļām, un ir tapis projekts, kā “atdzīvināt” sagrauto vismaz virtuālajā vidē, raksta portāls Phys.org.

Projekta īstenotāji nebūt nav pārliecināti, ka visi senie priekšmeti tiešām tika sadragāti, tieši pretēji – uzskata, ka ikviena senlieta, kas bijusi gana maza iznešanai, drīzumā parādīsies tirgū. Gan iznestos, gan iznīcinātos priekšmetus iespējams digitāli atjaunot, ja vien pieejams gana daudz attēlu, norāda projekta autori.

Projektā plānots izmantot tehnoloģiju, ko dēvē par 4D-CH-WORLD, un pirmie rezultāti jau apskatāmi projekta mājas lapā.

Tiek uzsvērts, ka pietiek pat ar pāris dučiem attēlu no dažādiem skatuleņķiem, lai radītu pārliecinošu digitālo 3D kopiju, tomēr problēma varētu rasties ar attēlu iegūšanu, jo muzejs slēgts jau kopš Irākas kara sākuma 2003. gadā. Projekta īstenotāji cer iegūt noderīgus attēlus brīvpieejas vietnēs, tādās kā Flickr un Picasa, kā arī eiropas digitālajā bibliotēkā Europeana, un aicina iesaistīties ikvienu, kura rīcībā ir Mosulas muzeja artefaktu attēli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+