×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Cer pakāpties augšup

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Pēc paveiktā treniņu apjoma un braucieniem Soču trasē šķiet, ka gatavība ir labāka nekā pirms gada,” saka Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga. Pasaules kausa (PK) izcīņas seriāls rīt Īglsas trasē Austrijā sāksies ar kvalifikācijas braucieniem Nāciju kausa ieskaitē.


 

Liela komanda

Latviju PK pirmajā posmā pārstāvēs liela komanda – Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kaspars Mauriņš, Maija un Elīza Tīrumas, kā arī divas ekipāžas – Juris un Andris Šici, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš. Turpat sezonu sāks jaunie sportisti Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks un Ulla Zirne, kuri pēcāk startēs junioru PK izcīņā.

Lielajiem šosezon būs deviņi PK posmi, ieskaitot ceturto decembra vidū Siguldā, bet cīņa par pasaules čempionāta medaļām atkal notiks Vistleras trasē Kanādā.

Atis Strenga: – Īglsā un Kēnigszē, kur būs otrais posms, mums nav veiksmīgākās trases, taču cīnīsimies par augstām vietām. Jaunajiem galvenais ir mēģināt Nāciju kausa braucienos kvalificēties PK sacensībām. Šobrīd apritē ir ļoti daudz atlētu, jo sākas olimpiskā kvalifikācija un šajā laikā arvien parādās krietns pulks sportistu, kuru mērķis ir aizbraukt uz olimpiādi.

– Vai finanses jums ļaus startēt visos PK posmos?

– Ceram, ka lielajiem pietiks. Taču jaunatnei nav valsts finansējuma, dažus apgādā Latvijas Olimpiskā vienība, bet tikai par 20 – 30 procentiem no tā, kas būtu vajadzīgs. Pasaules junioru čempionāts risināsies Pārksitijā (ASV), un tur startēs tikai četri mūsējie, lai Latvija būtu pārstāvēta stafetē. Dažiem jau vajadzētu gatavoties nākamajām jaunatnes olimpiskajām spēlēm, bet tam šobrīd vispār nav naudas.

 

Čempiones skola

– Sagatavošanās posmā jums palīdzēja seškārtējā pasaules čempione vāciete Gabriela Koliša.

– Viņa strādā par fiziskās sagatavotības treneri Vācijas armijā. Kolišai ir ļoti liela pieredze, īpaši kamanām specifiskajos vingrinājumos, viņa pievērš lielu uzmanību domāšanai un niansēm. Koliša bija ieradusies uz divām mūsu treniņu nometnēm, diez vai ko ļoti būtisku mums iedeva, bet mūsu treneri guva jaunu pieredzi. Sarunājām, ka viņa varētu mums palīdzēt arī sezonas laikā Vācijas trasēs.

– Kāpēc treneris Jānis Liepa pametis izlasi?

– Jānis pēc iepriekšējās sezonas uzrakstīja atlūgumu, tomēr turpina konsultēt brāļus Šicus. Cilvēkam kaut kas acīmredzot bija sakrājies, bet pieļauju, ka ar laiku domas atkal varētu mainīties. Mums jebkurš treneris ir svarīgs. Lielajām valstīm ir pieci līdz septiņi treneri, mums – tikai Pēteris Cīmanis, Sandris Bērziņš un Kaspars Dumpis.

– Mārtiņš Rubenis ar vienu kāju jau bija trenera darbā, tomēr nolēma turpināt sportista karjeru.

– Redzot, kā viņš darbojas – cepuri nost! Iet uz visu banku, domā par olimpiskajām spēlēm, apzinās, ko var sasniegt, un darīs visu, lai realizētu savas ieceres.

– Kur palikusi trešā ekipāža – Andrejs Bērze un Uldis Logins?

– Lielajā komandā viņi netrenējas – nebija gatavi veltīt sevi sportam par visiem simts procentiem. Teica, ka pagaidām iepauzēs.

– Kas būs interesantākais šajā sezonā?

– Pasaules čempionāts Vistlerā. Gribētos redzēt, kā starp lielajiem sāk adaptēties jaunie Dārznieks, Rozītis, Mauriņš, Zirne, tāpat arī junioru ekipāža Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs. Treniņi Siguldā rāda, ka viņi spēruši lielu soli uz priekšu, bet darba vēl daudz. Lielajiem pastiprināta interese būs par komandu stafeti, kas iekļauta sešos PK posmos. Līdz šim katrā disciplīnā vairāk vai mazāk bija kāds līderis, bet domāju, ka šosezon sastāvs mainīsies – Kivlenieks ar Rubeni ir ļoti līdzīgi, tāpat māsas Tīrumas. Gudramovičam un Kalniņam pietrūkst stabilitātes, tomēr atsevišķus braucienus viņi var veikt pat labāk nekā Šici.

 

KALENDĀRS. KAMANIŅU SPORTS

* Pasaules kauss: 1. posms 24. un 25. novembrī Īglsā, 2. posms 1. un 2. decembrī Kēnigszē, 3. posms 8. un 9. decembrī Altenbergā, 4. posms 15. un 16. decembrī Siguldā, 5. posms 5. un 6. janvārī Kēnigszē, 6. posms un Eiropas čempionāts 12. un 13. janvārī Oberhofā, 7. posms 19. un 20. janvārī Vinterbergā, 8. posms 8. un 9. februārī Leikplesidā, 9. posms 23. un 24. februārī Sočos.

* Pasaules čempionāts: 1. un 2. februārī Vistlerā.

* Pasaules junioru čempionāts: 15. un 16. janvārī Pārksitijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+