×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Cer šogad samazināt garās rindas pašvaldību bērnudārzos

Foto- LETAFoto- LETA

Labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”) jau šogad cer samazināt garās rindas pašvaldību bērnudārzos, kas būs viens no demogrāfijas problēmas risinājumiem. Viņķele valdības pirmo simts dienu preses konferencē žurnālistiem atzina, ka demogrāfija ir ļoti aktuāla problēma.

Šogad iecerēts pirmām kārtām nodrošināt pirmsskolas iestāžu pieejamību. Labklājības ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju pašlaik pēta situāciju katrā pašvaldībā, lai piedāvātu ātrāko un efektīvāko risinājumu.

“Ne vienmēr jauna, liela bērnudārza būvniecība ir tas, kas pašvaldībai ir nepieciešams. Reizumis pietiek ar pielāgotu skolu, kas netiek izmantota. Šī pieeja ir pietiekami radoša. Es esmu pārliecināta, ka jau šogad mēs varēsim nokopt garās bērnudārzu rindas pašvaldībās,” pastāstīja Viņķele.

Paredzēts pārskatīt mācību grāmatu pieejamību skolās, lai skolu bibliotēkas varētu nodrošināt skolēniem otru mācību komplektu, kas samazinātu ģimeņu izdevumus, bērnu palaižot skolā, un arī samazinātu svaru, kas bērniem katru dienu ir jāstaipa no skolas uz mājām, klāstīja ministre.

Plānots arī līdz 1.maijam valdībā iesniegt Ģimenes valsts pamatnostādņu rīcības plānu līdz 2014.gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+