Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
30. decembris, 2014
Drukāt

Cer uz veiksmīgāku gadu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Teju puse jeb 45% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju prognozē, ka nākamais gads viņiem personiski būs labāks par aizvadīto, liecina pētījumu centra “SKDS” veiktā aptauja.

To, ka Latvijai kā valstij nākamais gads būs labāks par šo gadu, pieļauj tikai 31% iedzīvotāju. Decembrī veiktās aptaujas dati liecina, ka gada nogalē 23% iedzīvotāju šo gadu novērtē kā labāku, 22% uzskata, ka tas ir bijis sliktāks, bet 48% domā, ka tas ir bijis tāds pats kā iepriekšējais. SKDS norāda, ka vērtējumi ir labāki nekā pagājušā gada nogalē iegūtie, kad kopumā 19% iedzīvotāju 2013. gadu vērtēja kā labāku, bet 31% – kā sliktāku par iepriekšējo gadu.

Savukārt prognozes par to, kāds Latvijai varētu būt nākamais gads, liecina par nelielu iedzīvotāju optimisma samazināšanos, salīdzinot ar atbildēm, kādas par tuvāko nākotni tika sniegtas pagājušā gada nogalē. Kopumā 31% respondentu paredz, ka tas būs labāks, 16% – sliktāks, bet 37% domā, ka tas būs tāds pats kā 2014. gads. Pagājušā gada nogalē 33% iedzīvotāju prognozēja, ka 2014. gads Latvijai būs labāks, 17% – sliktāks, bet 31% paredzēja, ka tas būs tāds pats kā aizejošais.

Interesanti, ka iedzīvotāju nelielo pesimisma pieaugumu par valsts nākotni ar uzviju kompensē optimisma pieaugums par savu personisko nākotni. 45% respondentu paredz, ka nākamais gads būs labāks, tikai 8% uzskata, ka tas būs sliktāks, bet 28% domā, ka tas būs tāds pats kā 2014. gads. Tas ir lielāks optimisms nekā pagājušā gada nogalē, kad 42% prognozēja, ka nākamais gads viņiem personiski būs labāks, 10% domāja – ka sliktāks, bet 28% paredzēja, ka tas būs tāds pats kā 2013. gads.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šīs aptaujas vajadzētu aizliegt ar likumu!!!

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+