×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Ceram uz Eiropas čempionāta finālturnīru Rīgā

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas basketbola savienības (LBS) Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītājs Artūrs Portnovs (no kreisās), Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis, LBS prezidents Valdis Voins un LBS ģenerālsekretārs un sporta direktors Edgars Šneps piedalās preses konferencē, kurā informē par valstsvienības startu EuroBasket’2015 kvalifikācijas turnīrā un par Latvijas līdzdalību konkursā par tiesībām rīkot EuroBasket’2015 grupas turnīru.

Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļas (“FIBA Europe”) valdes 23 locekļi, tostarp Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps, šodien izlems, kur nākamgad notiks Eiropas čempionāta finālturnīrs.

Ukrainā paredzēto, taču politisku un drošības apsvērumu dēļ atcelto finālturnīru rīkot pieteikušās astoņas valstis – Francija, Vācija, Horvātija, Turcija, Polija, Izraēla, Somija un Latvija. “FIBA Europe” kuluāros jau nolemts, ka turnīra pirmais posms jeb grupu turnīri notiks četrās dažādās valstīs. Vienu no tiem labprāt uzņemtu arī Rīga.

“FIBA Europe” valdes sēdi Spānijas galvaspilsētā Madridē šodien ievadīs visu astoņu kandidātvalstu prezentācija. Latviju tajā ar uzrunu pārstāvēs Saeimas priekšsēdētāja un LBS padomes locekle Solvita Āboltiņa, uz jautājumiem atbildēs LBS prezidents Valdis Voins un Edgars Šneps, kurš jau ticies ar valdes locekļu lielāko daļu, lai kuluāru sarunās pārliecinātu par Latvijas kandidatūru. Viņaprāt, šoreiz lēmums būs nevis politisks, bet gan atbilstošs kandidātu paveiktajiem darbiem. Edgars Šneps (attēlā):

– Francija, Vācija un Horvātija bija starp kandidātiem arī toreiz, kad to piešķīra Ukrainai. Daļa valdes pārstāvju neslēpj, ka šīs trīs valstis pelnījušas rīkot finālturnīru. Francija sola finālu sarīkot futbola stadionā un liek galdā Tonija Pārkera vārdu. Vācijai ir Dirks Novickis un solījumi spēlēt Berlīnes arēnā “O2”. Horvātiem Zagrebā ir halle ar vietām 15 tūkstošiem skatītāju. Mēs LBS valdē sevi uzskatām par vieniem no favorītiem cīņā par šo nosacīti ceturto vietu un balsojumu gaidām ar piesardzīgu optimismu.

– Kā tehniski notiks Eiropas čempionāta rīkotāju izvēle?


– Pirmajā posmā 23 valdes locekļi izraudzīs vietu, kur notiks izšķirošās spēles. Pēc tam viņi balsos par grupu turnīru rīkotājiem, katrā balsošanas kārtā atsijājot vienu pretendentu.

– “FIBA Europe” valde agrāk bija dažādu reģionu un grupējumu savstarpēju ķildu plosīts kopums. Bet tagad?


– Protams, kaut kāds reģionālās sadarbības princips pastāv joprojām, un tas ir loģiski. Salīdzinot ar vēl nesenu pagātni, tagad vairs nav konfliktējošu pušu, iestājies relatīvs pamiers un vienotība. Visiem skaidrs, ka kaut kādas politiskās vienošanās to varētu izjaukt. Tādēļ ir iemesls domāt, ka lēmumi Madridē tiks pieņemti, balstoties uz FIBA veikto analīzi, kandidātu iesniegtajiem dokumentiem un prezentācijām. Mums tas ir izdevīgi. Politiski neko daudz nevaram likt galdā, mūsu trumpji ir līdz šim labi organizētie turnīri un līdzjutēji.

– Kas būs LBS veidotajā prezentācijā?


– Sagatavots buklets, būs trīsarpus minūšu video par mūsu paveiktajiem labajiem darbiem un iepriekšējo rīkošanas pieredzi. Sajūta ir laba, jo esam starp pirmajiem, kas izpildījuši visas dokumentu formalitātes. Šaubos, ka citiem ar to iet tik gludi, jo pozīciju ir ļoti daudz. Piemēram, ar viesnīcu vadītāju parakstiem bija jāapliecina, ka nākamgad šajā laikā pilsētā būs pieejami 2200 viesnīcu numuri par FIBA fiksētu cenu. Tās ir nianses, ar kurām esam tikuši galā veiksmīgi.

– Nav noslēpums, ka Francija ir favorīte uz fināla sarīkošanu. Vai mūsu ģeogrāfiski tālā atrašanās no tās nevar ietekmēt lēmumu?


– No loģistikas viedokļa tai nevajadzētu būt problēmai. Komandu pārvietošanās paredzēta ar līgumreisiem, un lidojumi no vienas vai otras valsts laika izteiksmē nav būtiski atšķirīgi. Mūsu atrašanās ziemeļos drīzāk ir pat pozitīvs fakts. Dzirdēts viedoklis, ka šim turnīram vajadzētu aptvert visu Eiropu. Mūsu reģionā kandidāti esam divi – mēs un Somija. Par somu veiksmes stāstu “FIBA Europe” valdē ir pamatota sajūsma, to veicinājusi arī šīs valsts 8500 līdzjutēju ierašanās uz Pasaules kausa izcīņu Spānijā. Lai kā beigsies balsošana, mums nebūs par ko kaunēties. Esam mēģinājuši un izdarījuši, ko varējām, saņēmuši valsts garantijas 1,2 miljonus eiro vērtās turnīra rīkošanas licences apmaksai. Liekas, ka paveikto darbu ziņā mēs varētu būt vieni no galvenajiem pretendentiem uz vienu grupas turnīru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+