Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Cerēja uz 50 tūkstošiem dolāru, bet piesaistīja krietni vairāk. Pašmāju uzņēmuma panākumi3


Atzinīgi par latviešu izgudrojumu izteicies gan leģendārais elektroniskās mūzikas pionieris Žans Mišels Žārs, gan ASV tehnoloģiju kompānijas “Google” skaņu dizainers un mūziķis Ričards Devains.
Atzinīgi par latviešu izgudrojumu izteicies gan leģendārais elektroniskās mūzikas pionieris Žans Mišels Žārs, gan ASV tehnoloģiju kompānijas “Google” skaņu dizainers un mūziķis Ričards Devains.
Publicitātes foto

Latvijas audio industrijas jaunuzņēmums “Gamechanger Audio” izstrādājis jaunu produktu “Motor Synth”. Par to ziņo Latvijas jaunuzņēmumu portāls “Labs of Latvia”.

Tas ir analogs elektromehānisks mūzikas instruments, kas skaņu ģenerē ar astoņiem digitāli kontrolētiem elektromotoriem.

Tos paātrinot vai palēninot līdz noteiktam apgriezienu skaitam minūtē, tiek radīti dažādu augstumu toņi. Tādējādi instrumentam piemīt unikāls muzikāls skanējums.

Lai unikālo produktu spētu saražot, uzņēmums pūļa finansēšanas platformā “Indiegogo” cerēja savākt 50 000 dolāru.

Mērķi izdevās izpildīt ārkārtīgi ātri – pirmo 10 minūšu laikā. Savukārt 25 dienas pirms kampaņas beigām izdevies piesaistīt jau 431% no prasītās summas jeb 215 000 dolāru.

Maijā uzņēmums produkta konceptu prezentēja pasaules lielākajā elektroniskās mūzikas instrumentu izstādē “Superbooth”, kas notiek Berlīnē.

Izstādes laikā par “Motor Synth” atzinīgi izteicās vairāki industrijā pazīstami mākslinieki, tostarp leģendārais elektroniskās mūzikas pionieris Žans Mišels Žārs un ASV tehnoloģiju uzņēmuma “Google” skaņu dizainers un mūziķis Ričards Devains.

Sākotnēji “Indiegogo” vietnē varēja iegādāties trīs dažādu veidu “Motor Synth”, bet šobrīd lētākais (849 dolāri) no piedāvājumiem jau pārdots.

Palikušas ierīces 949 dolāru un 999 dolāru vērtībā. Instrumenta ražošana tiks uzsākta pēc “Indiegogo” kampaņas beigām 27. jūnijā, bet pirmās risinājuma piegādes gaidāmas no 2019. gada decembra.

“Gamechanger Audio” atpazīstamību ieguva ar “Plus” un “Plasma” efektu pedāļiem, kas piesaista uzmanību gan ar to unikālo skanējumu, gan produkta dizainu.

“Plus” pedālis unikālā veidā rada klavieru tipa sostenuto jeb skaņu paildzinošu efektu, ko var izmantot ģitārām vai jebkuram citam melodiskajam instrumentam.

Efekts tiek panākts ar digitālās skaņas apstrādes algoritmu palīdzību, kad ierīce spēj pagarināt akordus un notis konceptuāli līdzīgi kā klavieru pedālis.

Savukārt “Plasma” pedālis ir inovācija “overdrive”, “distortion” un “fuzz” efektu attīstībā.

Saistītie raksti

Tā vietā, lai “overdrive” efekta radīšanai izmantotu LED shēmas, tranzistorus vai vakuumlampas, šajā tehnoloģijā efekta tonis tiek ģenerēts no gāzizlādēm ksenona lampā, kas tālāk tiek pārveidotas analogā audio signālā, radot ātru un ļoti spēcīgu skaņas deformāciju.

Produktam ir unikāls arī vizuālais dizains – elektriskās izlādes spēlēšanas laikā ir redzamas.

LA.lv