Amūras ceriņi

No kādiem ceriņiem veidot ceriņu aleju 0

“Kādus kokveida ceriņus varētu stādīt abpus iebrauktuves, kas ved uz mājas pagalmu?”
 FREIMANE

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Kalsnavas arborētuma tehnoloģe–tehniķe Benita Rudzīte uzskata, ka vislabāk iebrauktuvi apstādīt ar Amūras ceriņu aleju. Vēl viens variants – gar vienu pusi stādīt šo ceriņu sugu, bet gar iebrauktuves otru pusi – zemāka auguma parastā ceriņa šķirnes, piemēram, ‘Pērļu Zvejnieks’, ‘Krasavitsa Moskvi’.

Amūras ceriņš Latvijā nav pārāk izplatīts, tomēr tas var lepoties ar to, kā nav parastā ceriņa šķirnēm. Lielas lapas, 5–7 m augsts krūms, smalkie krēmbaltie ziediņi sakārtoti skaistās, plašās, 15–20 cm garās ziedkopās. Ziediem ir diezgan asa smarža, to krāsa un aromāts atgādina ligustrus. Uzzied, kad pārziedējuši parastie ceriņi, tas ir, jūlija sākumā, un turpina apmēram divas nedēļas. Amūras ceriņš ir ziemcietīga suga, kas labi pacieš gaisa piesārņojumu pilsētās. Lai iegūtu lielas un dekoratīvas ziedkopas, krūmi jāstāda labi samēslotā augsnē. Alejā tos izvieto 2,5 m attālumā citu no cita, lai ceriņkrūmu vainagi saskartos un sargātu no putekļiem, dūmiem. Amūras ceriņš aug kā krūms vai neliels koks, tāpēc palaikam, lai saglabātu formu, tam vajag izgriezt apakšējos zarus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Amūras ceriņam ļoti līdzīgs ir Pekinas ceriņš. Tas ir zemāks (krūms sasniedz 3–5 m augstumu), bet arī piemērots skaistas alejas izveidošanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.