×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Čerņeckis rotāciju VID apstrīdējis tiesā

Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks  Kaspars ČerņeckisBijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis

Foto - LETA

Nu jau bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis vērsies tiesā, apstrīdot viņa rotāciju uz citu amatu, šovakar vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Šādu informāciju raidījumam apstiprināja Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā. Tiesa Čerņecka pieteikumu pieņēmusi 30.maijā. “Panorāmas” rīcība ir informācija, ka pieteikums bijis par rotācijas apstrīdēšanu.

Tāpat tiesa arī izskatīs Čerņecka lūgumu par pagaidu aizsardzību, kas varētu viņam ļaut atgriezties pie iepriekšējo pienākumu pildīšanas.

Savā pieteikumā tiesai Čerņeckis esot norādījis, ka ir pārcelts bez paša piekrišanas, viņa ienākumi sarukuši par teju 160 eiro mēnesī, kā arī ir esot sagrauta viņa reputācija, jo rotācija publiski tiek saistīta ar vēlmi atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) raidījumam pauž, ka Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem, bet tagad pretojas izmaiņām. “Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, tā ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību,” norāda ministre.

Kā ziņots, Čerņeckis maijā nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru.

Pētersone stāstīja, ka sākotnēji lemšanā par Čerņecka “rotēšanu” iesaistījusies gan Tieslietu, gan Iekšlietu ministrija, un bijis plānots viņu pārcelt uz kādu no Iekšlietu ministrijas dienestiem, taču tas netika īstenots.

VID ģenerāldirektore, kura pati jau atkāpusies no amata, neizslēdza iespēju, ka Čerņeckis bauda politisko atbalstu, ja reiz tik kardināli mainīts lēmums par viņa nākotni.

Pēc Pētersones teiktā, Čerņecka turpmākā darbība VID būs atkarīga no finanšu ministra un nākamā VID vadītāja.

Kā ziņots, kopumā dažādas rotācijas skar 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.

Tie VID darbinieki, kuri pakļauti rotācijai, saskaņā ar Valsts civildienesta likumu nevar paust savu piekrišanu vai nepiekrišanu rotācijai, darbiniekiem ir tikai tiesības izteikt savu viedokli, kurš var tikt un var netikt ņemts vērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+