×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Čerņihivā atklās Ivetas Vecenānes izstādi “No gobelēna līdz grāmatai”

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien, 8. aprīlī plkst. 17 Čerņihivas mūsdienu mākslas muzejā “Plast – Art” Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze atklās tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstādi “No gobelēna līdz grāmatai”, informē Ārlietu ministrija.

Izstādē būs apskatāmi gobelēni un ilustrācijas bērnu grāmatai “Mans vectētiņš Antontiņš”. “Reizēm no gobelēna veidojas grāmata, reizēm no grāmatas veidojas gobelēns. Šajā izstādē satiekas šie abi darbības virzieni, kuri atspoguļo manu pasaules uzskatu, tiekšanos pēc cilvēka iekšējās brīvības un laimes atrašanu esības priekā starp savējiem,”tā par savu izstādi saka māksliniece Iveta Vecenāne.

Pirms izstādes atklāšanas Čerņihivas muzejā māksliniece Baibas Sprance vadīs mākslas radošo darbnīcu mākslas skolu audzēkņiem un karadarbībā valsts austrumos bojāgājušo karavīru bērniem.

Čerņihivas apgabals ir Latvijai ģeogrāfiski vistuvāk esošais Ukrainas apgabals. Tā vadība un uzņēmēji izteikuši ieinteresētību sadarboties ar Latviju. Viens no aktuāliem virzieniem vēstniecības darbā ir humānā dimensija. Sadarbībā ar tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni veidotais mākslas projekts ļauj pievērst uzmanību Latvijai kā prezidējošai valstij ES Padomē, mūsu kultūrai un atbalstīt tos bērnus, kuru tēvi gajā bojā karadarbībā Ukrainas austrumos, aizstāvot Ukrainas brīvību un suverenitāti. Čerņihivas apgabalā ir 50 ģimenes, kuras zaudējušas tuviniekus.

Izstāde notiek ar Čerņihivas apgabala Domes atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+