×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. maijs, 2015
Drukāt

Černobiļas zonā pilnīgi nodzēsts mežu ugunsgrēks

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Mežu ugunsgrēks, kas otrdienas pēcpusdienā bija izcēlies mežsaimniecībā “Černobiļas gārša” bijušās Černobiļas AES aizliegtajā zonā, ir pilnīgi nodzēsts, sestdien paziņoja Ukrainas Ārkārtas situāciju valsts dienests.

Ugunsgrēks tika lokalizēts trešdienas rītā, bet likvidēts – sestdienas rītā, teikts dienesta interneta vietnē ievietotā atjauninātā informācijā par šo ugunsgrēku.

Radiācijas fons nodzēstā ugunsgrēka vietā ir normas robežās – vidēji 21 mikrorentgens stundā. Drošs radiācijas fona līmenis ir līdz 50 mikrorentgeniem stundā.

Bijušās Černobiļas AES teritorijā radiācijas fons ir 58 mikrorentgeni stundā, aizliegtajā zonā ap to – 22 mikrorentgeni stundā, bet apmēram 100 kilometrus attālajā Kijevā – 11 mikrorentgeni stundā, informēja Ārkārtas situāciju valsts dienests.

Ugunsgrēks pietuvojās bijušajai Černobiļas AES apmēram 20 kilometru attālumā, bet neapdraudēja šo objektu un tika ierobežots nepilnas diennakts laikā.

Pēc 1986.gada sprādziena Černobiļas AES tās apkaimes iedzīvotāji tika evakuēti. Pēdējais tās reaktors tika apturēts 2000.gadā, bet aizliegtajā zonā turpina uzturēties daži cilvēki, lai uzbūvētu jaunu sarkofāgu.

Izmeklēšana vēl noskaidros, vai ugunsgrēks izcēlies tīšas dedzināšanas vai neuzmanīgas rīkošanās ar uguni dēļ, paziņoja Ukrainas iekšlietu ministrs Arsens Avakovs.

Ugunsgrēks izcēlās divas dienas pirms tam, kad Ukrainā tika atzīmēta Černobiļas atomkatastrofas 29.gadskārta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+