Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Černobiliešiem palielinās pabalstu 
 (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ministru kabinets atbalstījis Labklājības ministrijas (LM) ieceri palielināt valsts sociālo pabalstu Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un mirušo avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ģimenēm līdz 100 eiro mēnesī.

“Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanā iesaistītie cilvēki ir veikuši ļoti būtisku un nozīmīgu darbu visas sabiedrības labā, pakļaujot riskam veselību. Esam pateicīgi par viņu ieguldījumu, un šo cilvēku atbalsts ir saprotams un nepieciešams. Tomēr šābrīža pabalsta apmērs nespēj nodrošināt pat viņu pamatvajadzības, tajā skaitā ārstēšanos un medikamentu iegādi. Tāpēc ir jāpalielina avārijas seku likvidētājiem nepieciešamais atbalsts, lai viņi varētu pilnvērtīgāk iekļauties sabiedrībā un saņemt nepieciešamo medicīnisko palīdzību,” iepriekš skaidroja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Pabalsta apmērs kopš tā ieviešanas 2000. gadā pārskatīts trīs reizes, pēdējoreiz – pirms sešiem gadiem. Sākotnēji tas bija 17,79 eiro mēnesī. 2005. gadā pabalsts tika palielināts līdz 49,80 eiro mēnesī, 2006. gadā – līdz 64,03 eiro un 2009. gadā – 85,37 eiro mēnesī. Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, 2013. gadā vidējais pabalstu saņēmēju skaits mēnesī bija 3486 personas. No tām 3363 jeb 96% ir Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, bet 123 jeb 4% – mirušā Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka ģimenes locekļi. Valsts sociālo pabalstu palielināšana Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem no valsts pamatbudžeta 2015. gadā prasītu papildu 541 833 eiro, 2016. un 2017. gadā – 550 022 eiro.

Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem piešķirts pabalsts, saņem arī citus valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, piemēram, invaliditātes, vecuma pensiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā vienmęr no valsts kabatas tiek apmaksati okupācijas režīma izdarīto noziegumu sekas tā mazinot šo noziegumu un slēpjot šā nozieguma lîdzdalibniekus.Interesanti ka pret pensionētiem darba invalīdiem tiek pielietota gluži pretēja politika tā pieļaujot notikt jaunam noziegumam.

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+