Latvijā
Sabiedrība

“Cert.lv” sūdzas par krāpniecisku loteriju ar Eda Šīrana koncerta biļetēm lietotnē “WhatsApp”0


Mūziķis Eds Šīrans.
Mūziķis Eds Šīrans.
Foto: LETA/REUTER

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” saņēmusi vairākas sūdzības par krāpniecisku loteriju mobilajā lietotnē “WhatsApp”, kurā tiek solīta iespēja laimēt biļetes uz nākamvasar gaidāmo Eda Šīrana koncertu Lucavsalā, liecina paziņojums “Cert.lv” mājaslapā.

Sākotnēji lietotāji saņem paziņojumu par laimētu iespēju iegūt bezmaksas biļetes uz Šīrana koncertu, kam seko piedāvājums atbildēt uz četriem jautājumiem. Pēc šiem četriem jautājumiem lietotāji saņem paziņojumu, ka uz jautājumiem sniegtās atbildes “ir pareizas”. Šādu paziņojumu lietotāji saņem arī tad, ja uz jautājumiem snieguši nepareizas atbildes.

Lai iegūtu iespēju saņemt biļetes, no lietotājiem vispirms tiek prasīts nosūtīt šo loteriju desmit citiem “WhatsApp” kontaktiem. Kad lietotājs šo uzdevumu ir izpildījis, tiek sniegta iespēja izvēlēties saņemt biļetes. Taču tajā brīdī tiek parādīts paziņojums, ka lietotājs tiks pārvirzīt uz “sadarbības partnera vietni”.

Krāpnieciskās shēmas pēdējais solis ir tālruņa numura ievade “lejupielādes koda saņemšanai”.

Paralēli tam lapas lejas daļā slēpjas nemanāma atruna, ka šis ir abonēšanas pakalpojums, kura maksa ir 2,90 eiro par katru saņemto īsziņu. Pakalpojumā iekļauta viena īsziņa nedēļā līdz brīdim, kad lietotājs abonēšanu pārtrauc.

“Cert.lv” aicina “WhatsApp” lietotājus būt vērīgiem, uzticēties informācijai tikai oficiālās tīmekļa vietnēs, no oficiāliem pasākuma organizatoriem (“L Tips Agency”) un oficiāliem biļešu izplatītājiem (“Biļešu serviss”).

Aģentūra “L Tips Agency” iepriekš masu medijiem akcentēja, ka Latvijas iedzīvotājiem biļešu pārdošana notiks tikai “Biļešu servisa” tīklā un tikai tiešsaistē, proti, servisa pārdošanas punktos tās iegādāties nevarēs. Turklāt, pirmo reizi Latvijā biļetes ir personificētas ar pircēja vārdu, un viena persona var nopirkt ne vairāk kā četras biļetes.

Šādi noteikumi ieviesti, lai novērstu biļešu nokļūšanu otrreizējā tirgū, tālākpārdošanu un dažāda veida krāpšanos.

Kā ziņots, Šīrana koncerts Lucavsalā notiks nākamā gada 12.jūlijā, un biļetes uz to maksā sākot no 59 eiro.

Saistītie raksti

Britu dziesminieks Eds Šīrans ir viens no veiksmīgākajiem mūsdienu dziesmu autors un izpildītājs. Viņa 2017.gada martā iznākušais trešais studijas albums “÷ (Divide)” kļuvis par aizvadītā gada vispārdotāko ierakstu pasaulē. Līdz šim pārdotas vairāk nekā 15,5 miljoni albuma kopijas un tam piešķirts multiplatīna statuss 36 valstīs.

Eda Šīrana debijas albums “+(Plus)” klajā nāca 2011.gadā un tika pārdots vairāk nekā 10 miljonu tirāžā. 2014.gadā mūziķis izdeva albumu “x (Multiply)”, kura tirāža pārsniedz 16 miljonu kopiju un tas ieguvis 90 platīna sertifikātus.

LA.lv