×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Kā vērtējat savas pašvaldības darbu? “LA” aptauja (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Pēc gada, 2017. gada 3. jūnijā, uz nākamo četru gadu termiņu būs jāievēl deviņu lielo pilsētu un 110 novadu domju deputāti. Aptaujāju iedzīvotājus dažādos Latvijas novados, cik viņi ir apmierināti ar pašvaldības darbu un vai nav nācies vilties cilvēkos, par kuriem balsots iepriekšējās vēlēšanās, kas notika 2013. gada 1. jūnijā.

 

Velta Šterna, Ilūkstes 1. vidusskolas direktore: “Katras pašvaldības darbs vispirms jāvērtē pēc tā, kas sasniegts dzīves kvalitātes uzlabošanā un kādā mērā darbi tiek darīti, domājot par rītdienu. Ilūkstes novada pašvaldības darbu vērtēju ar atzīmi 10, jo tā, pārvarot lielas grūtības, atrada iespējas, lai pie skolas uzbūvētu peldbaseinu un sakārtotu pilsētas stadionu. Mēs ar lielu prieku mācību stundu sarakstu sakārtojām tā, lai bērni divas stundas mēnesī varētu pavadīt baseinā. Tas ir liels ieguldījums ne vien bērnu veselības nostiprināšanā, bet arī viņu drošībā, jo diemžēl vēl bieži valstī nākas dzirdēt par dažādiem nelaimes gadījumiem uz ūdeņiem. Un kur tad vēl pašvaldības atbalsts pilnvērtīga mācību procesa nodrošināšanai! Nesen mūsu skolas panākumu sakarā Draudzīgā Aicinājuma fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele sacīja, ka mums ir ļoti paveicies, jo mūsu novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna esot viens no tiem pašvaldību vadītājiem, kas no visas sirds rūpējas par sava novada sakārtošanu. Draudzīgā Aicinājuma fonds organizē skolu darba vērtēšanu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem, varam būt lepni, ka mūsu skola savā grupā ne pirmo gadu gūst augstu novērtējumu un ka 85 – 100 procenti mūsu absolventu turpina mācības augstākajās mācību iestādēs. Nākamajās vēlēšanās man nebūs jālauza galva, par kuriem deputāta kandidātiem balsot.”

 

Leopolds Zunda, AS “Viļānu selekcijas un izmēģinājumu stacija” valdes priekšsēdētājs: “Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova, kas ievēlēta no “Saskaņas centra”, ir viduvēja vadītāja. Kaut ko jau viņa dara, taču nejūt pietiekamas rūpes par uzņēmējdarbības attīstību. Katrā ziņā lielāku pretimnākšanu varošie cilvēki būtu pelnījuši. Domāju, ka gan mūsu pašvaldībai, gan Latvijai kopumā vajadzētu mācīties no Skandināvijas valstīm, kur lauku apvidos veiksmīgi tiek atvērtas un strādā dažāda veida ražotnes. Ceru, ka nākamajās vēlēšanās iedzīvotāju izvēle būs veiksmīgāka un Viļānu novads iegūs spējīgāku pašvaldību.”

 

Arvīds Bobinskis, Nīcas draudzes mācītājs: “Domāju, ka Nīcas novadā neko radikāli mainīt nevajadzētu, kopumā pašvaldības darbs apmierina, un vajadzētu tikai tādā pašā garā turpināt. Patīk, ka domes priekšsēdētājs Agris Petermanis ir gan zinīgs, gan prasmīgs, prot pateikt “jā” un nebaidās teikt arī “nē”, turklāt dara to korekti. Baznīcai gan gribētos, lai vairāk skanētu “jā”, diemžēl ar iespējām lauki nav bagāti. Manā skatījumā daudzi nīcenieki ir darbaholiķi, kas nemaz nav tik labi. Cilvēki griežas kā vāvere ritenī, uz aicinājumiem apmeklēt kultūras pasākumus, pievērsties arī Dievam, ticībai un lūgšanai atbild īsi – nav laika, man jāstrādā. Bet cilvēkam taču jāatrod laiks arī daudz kam citam, ne tikai darbam. Gribētos arī, lai pašvaldība turētu prātā, ka ir ļoti svarīgi, lai vairāk būtu oficiālās darbavietas. Simtprocentīgi neapgalvoju, taču visdrīzāk nākamajās vēlēšanās balsošu par tiem pašiem cilvēkiem, par kuriem savu balsi atdevu iepriekš, jo viņos neesmu vīlies.”

 

Zita Krūmiņa, Zaļenieku pagasta kultūras darba vadītāja: “Man gribētos, lai Jelgavas novada pašvaldības darbā arī kultūra būtu viena no prioritātēm. Kaut kā pierasts, ka neatkarīgi no finansiālā atbalsta lieluma kultūrā viss notiek, tiek rīkoti dažādi pasākumi, jo daudzi cilvēki ir entuziasti. Prieks, ka nākamgad veiks Zaļenieku kultūras nama ēkas, kas vēsturiski saistās ar Zaļās muižas dziedātāju biedrību, daļēju remontu, nauda jau piešķirta. Par ko balsošu vēlēšanās, vēl grūti pateikt, jāseko līdzi visādām pārmaiņām, jāvērtē.”

 

20160606200340_7285

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. man jaatkarto kadreizejais krievu teiciens,,pravda,gdje ti, ja zdes no ja bez silna,,ja musu pagasta amatpersona izdara kaut ko nekrietnu tad sudzibas nevar izskatit septinu menesu laika,bet ja kads iedzeris cilveks vai iet vai brauc ar velosipedu tad uzreiz ir sods 70 eiro apmera es neatbalstu dzerajus bet tas jautajums uzreiz tiek atrisinats vai tas nav smiekligi

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+