×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2013
Drukāt

Cēsīs apkures izmaksas samazinājušās trīs reizes

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc ēkas siltināšanas darbu veikšanas apkures izmaksas samazinājušās teju trīs reizes, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības eksperts siltumapgādes jautājumos Roberts Ivanovskis.

Apkures izmaksas 2013.gada janvārī bija aptuveni 81 līdz 97 santīmi kvadrātmetrā, bet februārī – 53 līdz 60 santīmi kvadrātmetrā, salīdzinot ar 2012.gadu, kad janvārī apkures izmaksas bija no 83 santīmiem līdz 1,42 latiem par kvadrātmetru, bet februārī – no 1,07 latiem līdz 1,77 latiem par kvadrātmetru, precizēja Ivanovskis.

Lai paaugstinātu ēku energoefektivitāti daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās Cēsīs, Viestura ielā 14, 12, 12a, 10 un citās ēkās, pilsētā tika veikta mājas cokola, fasādes, pagraba pārseguma, mikrobēniņu pārseguma siltināšana, kāpņu telpu logu un durvju nomaiņa, kā arī centrālapkures un karstā ūdens cauruļvadu sistēmas renovācija un siltumizolācijas nomaiņa, veiktos darbus uzskaitīja Ivanovskis.

Ēkas tika renovētas ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda “Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” atbalstu. No kopējām aprēķinātajām izmaksām pusi pēc projekta īstenošanas līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Kā norādīja Ivanovskis, energoefektivitātes pasākumu īstenošanas programmas mērķis ir mājokļu energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās, lai nodrošinātu energoresursu efektīvu izmantošanu un dzīvojamā fonda ilgtspēju, lai sakārtotu savus īpašumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+