Cēsis ar uzvaru sāk fināla sēriju 0

Latvijas sieviešu basketbola līgas pirmajā fināla spēlē SK “Cēsis” ar 71:56 pārspēja “TTT Rīga”, otrā spēle sērijā līdz trīs uzvarām trešdien Cēsīs.

FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115

Pirmajai fināla spēlei ierasto lampu drudzi mazliet negaidīti vieglāk pārcieta rīdzinieces, spēles pirmajās minūtēs izbaudot vadības saldo garšu – 5:0, 7:2, 16:9. Pieredzējušās cēsnieces atbildēja ar pārliecinošu 16:2 ofensīvu, ieguva vadību un to vairs neatdeva līdz pat spēles beigām. SK “Cēsis” komandas pusē bija ne tikai skaļi uzvārdi un milzīgs pieredzes pārsvars katrā spēlētāju pozīcijā. Tas turklāt tika apvienots ar ļoti labi pieslīpētu komandas spēli. Ja kaut kas buksēja, tad iniciatīvu tūdaļ uzņēmās astoņkārtējā WNBA zvaigžņu spēles dalībniece Nikeša Seilsa. Pēc izskriešanās pirmajā ceturtdaļā Cēsu spēlētājas ar pilnu atdevi nospēlēja arī aizsardzībā. Turklāt līdz pat spēles beigām – rīdzinieces pa ceturtdaļām guva attiecīgi 23, 13, 12 un 8 punktus.

Ilze Ose-Hlebovicka, SK “Cēsis” galvenā trenere: “Sākums neizdevās tāds, kā iecerēts, lai gan kaut kur domās biju tam gatava. Ir tas fināla slogs, daudzie skatītāji, lai kāda tā pieredze būtu. Viena ir šādā līmenī spēlējusi, cita nav. Vajadzēja mazliet nomierināties, spēlei ritot starta drudzis pārgāja un tālāk jau spēlējām savu basketbolu. Izšķirošie faktori bija vienota komanda un tās spēles ķīmija. Konkrēti izpildījām uzdevumus aizsardzībā. Uzbrukumā bija pacietīgas izspēles, bez trakošanas un skriešanas ar galvu sienā. Tas, ko mēs gribas spēlēt un tas, kam mēs šo pēdējo nedēļu gatavojāmies.”

Aigars Nerips, “TTT Rīga” galvenais treneris: “Izšķīra meistarība spēlējot viens pret vienu. Kā varēja prognozēt, bieži ar bumbu bija Seilsa. Uzbruka pati, dalīja piespēles partneriem uz labām pozīcijām. Tas bija noteicošais. Otra lietu – pašu nepiespiestās kļūdas, piespēles pa diagonāli pretinieču rokās. Tā bija mandrāža. Neatceros, ka, piemēram, Ieva Krastiņa kādā citā spēlē būtu tik daudz kritusi uz līdzenas vietas vai sapinusies driblā. Katrai spēlētājai bija savi uzdevumi, kurus līdz galam izpildīt neizdevās. Protams, arī tā ir pretinieču meistarība – izdarīt spiedienu uz spēlētāju pareizajā brīdī. Mūsu spēlē pat nevajag kādus būtiskus labojumus, vienkārši jāsāk spēlēt tā, kā mēs to darījām līdz šim. Mums tā bija trešā spēle nedēļas laikā – iespējams, arī tas atstāja iespaidu.”

“TTT Rīga” – SK “Cēsis” 56:71 (23:27, 36:45, 48:61). Muravskaja 18, Šurkusa 12, Rozenberga 10, Krastiņa 9, Dukāte 5, Aizsila 2; Seilsa 24, Horelika 19+17AB, Batlere 13, Reke 8, Eibele 7. Sērijā 0-1.