×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. marts, 2014
Drukāt

Vienojas atjaunot Cēsu staciju (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Trešdien vizītes laikā Cēsu novada pašvaldībā satiksmes ministrs Anrijs Matīss un VAS “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”) prezidents Uģis Magonis vienojās ar pašvaldības vadītāju Jāni Rozenbergu (V) par vietējās dzelzceļa stacijas ēkas un peronu atjaunošanu. To finansiāli apņēmies segt “LDz”.

U. Magonis skaidroja, ka uzņēmums ļoti daudz investē dzelzceļa infrastruktūras attīstībā, taču tas vairāk attiecas uz kravu pārvadājumiem, no kā tiek saņemti arī lielākie ieņēmumi. Pasažieru pārvadājumu infrastruktūras attīstīšana vairāk balstās uz valsts pasūtījumu, diemžēl pēdējos gados šādu pasūtījumu stacijas ēku renovēšanai vai peronu uzlabošanai neesot bijis, līdz ar to “LDz” pieejamie līdzekļi šim mērķim ir visai ierobežoti. “Un tomēr “Latvijas dzelzceļš” ir ieinteresēts, lai stacijas būtu sakārtotas, skaistas un modernas. Lielisks piemērs mums jau ir Siguldā, tāpēc šogad no savas puses esam nolēmuši investēt līdzekļus, lai staciju un peronus sakārtotu arī Cēsīs,” informēja U. Magonis, paužot gandarījumu par pašvaldības izrādīto iniciatīvu.

Renovācija sāksies jau tuvāko mēnešu laikā tūlīt pēc publiskā iepirkuma konkursa noslēguma, kad arī būs zināmas projekta izmaksas. Tiks atjaunotas ēkas iekštelpas un fasāde, arī sliežu ceļa posms, izbūvēti augstie peroni un nodrošināta vides pieejamība.

Tā kā stacijas ēka patlaban ir novecojusi, J. Rozenbergs norādīja, ka pašvaldība vēlas stacijas teritoriju veidot par pilsētas un novada centrālo transporta mezglu, kur pulcēsies daudz cilvēku, tāpēc apņēmusies labiekārtot pie stacijas esošos laukumus. Viens no tiem kalpos kā “park & ride” autoparks stacijas un autoostas klientiem, kuri tajā varēs novietot savus spēkratus un tālākajās gaitās doties ar sabiedrisko transportu, otrs pildīs autoostas funkcijas.

Stacijas ēkas telpas plānots piedāvāt nomāt dažādiem uzņēmējiem, kas ļaus “LDz” atpelnīt vismaz daļu renovācijā ieguldīto līdzekļu. Jau zināms, ka stacijā darbosies VAS “Latvijas Pasts” filiāle, kas ne tikai nodrošinās pasta pakalpojumus, bet arī inkasēs domei adresētos maksājumus, kā arī pieņems un izsniegs dažādus ar pašvaldību saistītus dokumentus. Kā līdz šim dzelzceļa stacijā strādās arī “Pasažieru vilciens” un pasažieru pārvadājumu uzņēmums “CATA”. Sekojot Siguldas piemēram, arī Cēsis plāno stacijas ēkā iekārtot tūrisma informācijas centru. Vēl telpās būs arī komercplatības tirgotājiem, ēdināšanas uzņēmumiem un citiem nomniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Beidzot! Cerams, ka vairāk neiznomās azartspēļu monstriem, to Cēsīs un pie stacijas jau tāpar dudz1

Draugiem Facebook Twitter Google+