×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Cēsīs atklāj atjaunoto dzelzceļa staciju, kas apvienota ar autoostu

Foto- Ance SaulīteFoto- Ance Saulīte

Trešdien “Latvijas dzelzceļš” kopā ar Cēsu domi atklāja atjaunoto Cēsu dzelzceļa staciju, kas apvienota ar autoostu un kļuvusi par vienotu transporta mezglu, portālu ”la.lv” informē ”Latvijas dzelzceļš” pārstāvis.

Stacijas telpās būs pieejamas arī “Latvijas pasta” nodaļa, “Narvessen” kiosks, kā arī Cēsu tūrisma informācijas centrs.

„Rekonstruētā Cēsu dzelzceļa stacijas ēka, cieši sadarbojoties „Latvijas Dzelzceļš” un Cēsu novada domei, ir pārtapusi par daudzfunkcionālu pasažieru pārvadājumu mezglu vilcienu un  autobusu pasažieriem. Tādējādi  pasažieriem radītas iespējas vienuviet izmantot abu sabiedriskā transporta  sniegtos pakalpojumus. Šādā veidā apvienots transporta mezgls ir modelis, uz kuru nepieciešams virzīties, lai veidotu vienotu un sevi papildinošu sabiedriskā transporta sistēmu Latvijā, kurā efektīvi sadarbojas dzelzceļš un autobusi, nodrošinot kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus,” atklāšanas pasākumā teica satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Arī ”Latvijas dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis uzsvēra, ka atjaunoto staciju uzskata par veiksmīgu sadarbības piemēru, kā kopā ar pašvaldību izveidot transporta, tūrisma un citu pakalpojumu risinājumu.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atgādināja, ka ir jaunizveidots Cēsis- Rīga- Cēsis ekspresreiss, kuram atjaunotā stacija esot lielisks papildinājums.

Stacijas ēkā ir atjaunota uzgaidāmā zāle, nokrāsotas telpu sienas, atjaunoti griesti, veikta grīdas seguma nomaiņa, uzstādīti jauni apgaismes ķermeņi, nomainīti logi un durvis. Sienas krāsotas baltā krāsā, kā arī uzstādīti apkures radiatori. Ēkā izbūvētas tualetes. Dzelzceļa stacija un peroni būs pielāgoti ērtai lietošanai arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pie stacijas ēkas perona pusē uzstādīts jauns pulkstenis, kas automātiski uzstādīs laiku atbilstoši satelītpulksteņa rādījumam.

Cēsu dzelzceļa stacija Stacijas laukumā 1 būvēta 1946.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+