×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Cēsīs atklās izstādi par 20. gadsimta avangardistu Kārli Johansonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Cēsīs piektdien atklāj izstādi par vienu no pirmajiem 20. gadsimta avangardistiem Kārli Johansonu, aģentūru BNS informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

Izstāde veidota sadarbībā ar Johansona dzīves un darba pētnieku Juri Silu. Tas dod iespēju izstādē eksponēt Johansona darbu rekonstrukcijas, kuras līdz šim bijušas izstādītas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un arī izstādē Briselē.

Kārlis Johansons dzimis 1892.gada 4.janvārī Cēsīs. Johansonu ģimenes namiņš atradās Pļavas, tagad Piebalgas ielā. Nams mūsdienās ir nojaukts. Tēvs Voldemārs Johansons bija namdaris un strādāja pie pazīstamajiem Cēsu būvuzņēmējiem brāļiem Meņģeļiem. Mātes Kristīnes rūpe bija lielā septiņu bērnu ģimene.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā saglabājušās zīmējumu lapas, četras eļļas gleznas, daži akvareļi, skiču albumi ar zīmējumiem, kas ir vingrinājumu darbi, oriģinālskulptūras, skulptūru kompozīciju uzmetumi un vairākas estampa lapas, skulpturālas maskas. Vairums darbu tapuši Rīgas mākslas skolas laikā, daži Penzā un 1916. gadā, atkal esot Latvijā. Dokumenti, vēstules un retas dzimtas fotogrāfijas ir Cēsu muzeja liela vērtība. Šos materiālus muzejam dāvināja mākslas zinātniece, bijusī Cēsu muzeja darbiniece Erna Berholce, Kārļa Johansona dzimtas radiniece no mātes puses.

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+