Latvijā
Kriminālziņas

Cēsīs divām personām konfiscē nelegālās cigaretes un 18 000 eiro skaidrā naudā1

Foto: Valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa amatpersonas Cēsīs aizturēja divas personas uz aizdomu pamata par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu realizāciju. No nelegālās aprites tika izņemtas vairāk nekā 120 tūkstoši cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām, tā šodien portālu “La.lv” informēja Vidzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Šā gada oktobra sākumā VP Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu uzglabāšanu un pārvietošanu aizturēja divas personas.

Policija veica vairākas kratīšanas Cēsīs, kopumā no nelegālās aprites tika izņemtas 122 020 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un 18 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Tāpat tika izņemta skaidra nauda – 18 tūkstoši eiro. Jāpiebilst, ka abas aizturētās personas iepriekš nav nonākušas policijas redzeslokā.

Saistītie raksti

VP atgādina, ka pēc Krimināllikuma 221.panta 1.daļas par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt pēc Krimināllikuma 208. panta, par nodarbošanos ar uzņēmējdarbību, attiecībā uz kuru pastāv speciāls aizliegums, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Reirs: Finanšu noziegumu novēršana ir Latvijas valdības augstākā politiskā prioritāte 2
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM: Tuvākajos gados uz Latvijas robežas saglabāsies nelegālā imigrācija un preču kontrabandas risks 1
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cik tūkstošus par negaisa postījumiem saņems Gaujas nacionālais parks? 1
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
“Putina kreklu” skandāls iedvesmo radikāli Lindermani savai apģērbu līnijai 1
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
”PNB bankas” kreditori varētu neatgūt miljoniem eiro
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Varbūt mūsu atmiņas ir kā akmeņi! Saruna ar akmeņu muzeja vadītāju Vilni Strautiņu 1
Intervija 5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu 1
10 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mitoloģijas mācības
6 stundas