×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Cēsīs iededz tūkstošiem sveču Latvijas kontūrā

Foto: Cēsu novada pašvaldībaFoto: Cēsu novada pašvaldība

Godinot brīvības cīnītājus, Cēsīs Lāčplēša dienas pasākumā otrdien iedegtas tūkstošiem sveču Latvijas kontūrā, informē Cēsu novada pašvaldībā.

Pašvaldībā lēš, ka Latvijas kontūrā iedegtas ap 7500 sveču. Savukārt pasākums varētu būt pulcējis vismaz 10 000 cilvēku, jo ne katrs aizdedza savu svecīti. Lāčplēša dienu Cēsīs atzīmējuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī citu pilsētu iemītnieki. Piemēram, no Valmieras skolām bija ieradušies divi autobusi ar skolēniem. Krāšņo pasākumu apmeklējuši arī rīdzinieki.

“Šādi vakari kā 11.novembris Cēsīs pierāda – lai ko arī teiktu, kā tauta esam vienoti savā mīlestībā pret Latviju. Man ir prieks, ka šī simboliskā akcija, kas jau kļuvusi par neatņemamu tradīciju, pulcē ne vien cēsniekus, bet arī citu pilsētu iedzīvotājus. Cēsis allaž bijušas patriotiskas, un tas ir lieliski, ka varam šajā sajūtā dalīties arī ar citiem,” sacījis Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Vēl Cēsīs otrdienas vakarā norisinājās ikgadējais lāpu gājiens no Skolnieku rotas pieminekļa līdz Lejas kapiem. Šis pasākums pulcēja 300 dalībnieku no jaunsargiem, zemessardzes un Instruktoru skolas, piebilst Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas virsseržante Aija Gaigala.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+