Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
24. jūlijs, 2016
Drukāt

Cēsīs iespaidīgs salūts. Pilsētas svētkus apmeklējuši tūkstoši

Avots - Cēsu pašvaldībaAvots - Cēsu pašvaldība

Pilsētas svētku “Cēsis 810” pasākumus apmeklēja tūkstošiem cilvēku, tomēr precīzāka informāciju par apmeklētāju skaitu būs zināma pirmdien, vēsta aģentūra BNS.

Ar svētku lukturu gājienu cauri Cēsu vecpilsētai un grandiozu salūtu teju astoņu minūšu garumā, ko pavadīja Riharda Zaļupes speciāli Cēsīm sakomponēts skaņdarbs, aizvadīta otrā “Cēsis 810” svinību diena, vēsta pilsētas dome. Pilsētā sestdien pulcējusi arī rekordlielu tirgotāju skaitu – 350.

Savukārt pirmā svētku diena tika aizvadīta ar lielkoncertu, skulptūras atklāšanu un rokmūzikas festivālu. Vecpilsētas centrālajā Rožu laukumā tika atklāts tēlniecības objekts “Senās Cēsis” – bronzā veidots pilsētas plāna attēlojums, kas radīts, balstoties uz pirmajiem pieejamajiem pilsētas plāniem no viduslaikiem. Kā atklāšanā uzsvēra Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, pirms “Cēsīm 800” Matiass Jansons pilsētai dāvāja tās sargu, tautā sauktu par “Laika veci”, bet tagad viņš uzdāvinājis visu pilsētu.

Cēsīs, Smilšu laukumā notika rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kas, spītējot lietum pulcēja vairākus tūkstošus apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+