×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2016
Drukāt

Cēsīs iespaidīgs salūts. Pilsētas svētkus apmeklējuši tūkstoši

Avots - Cēsu pašvaldībaAvots - Cēsu pašvaldība

Pilsētas svētku “Cēsis 810” pasākumus apmeklēja tūkstošiem cilvēku, tomēr precīzāka informāciju par apmeklētāju skaitu būs zināma pirmdien, vēsta aģentūra BNS.

Ar svētku lukturu gājienu cauri Cēsu vecpilsētai un grandiozu salūtu teju astoņu minūšu garumā, ko pavadīja Riharda Zaļupes speciāli Cēsīm sakomponēts skaņdarbs, aizvadīta otrā “Cēsis 810” svinību diena, vēsta pilsētas dome. Pilsētā sestdien pulcējusi arī rekordlielu tirgotāju skaitu – 350.

Savukārt pirmā svētku diena tika aizvadīta ar lielkoncertu, skulptūras atklāšanu un rokmūzikas festivālu. Vecpilsētas centrālajā Rožu laukumā tika atklāts tēlniecības objekts “Senās Cēsis” – bronzā veidots pilsētas plāna attēlojums, kas radīts, balstoties uz pirmajiem pieejamajiem pilsētas plāniem no viduslaikiem. Kā atklāšanā uzsvēra Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, pirms “Cēsīm 800” Matiass Jansons pilsētai dāvāja tās sargu, tautā sauktu par “Laika veci”, bet tagad viņš uzdāvinājis visu pilsētu.

Cēsīs, Smilšu laukumā notika rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kas, spītējot lietum pulcēja vairākus tūkstošus apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+