×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Cēsīs jauns melno gulbju pāris; izsludina vārdu konkursu (1)

Foto: Cēsu pilsētaFoto: Cēsu pilsēta

Cēsu iemītniekus un viesus priecēs jauns melno gulbju pāris, kas savā mītnē Maija parka dīķī ielaisti pagājušajā svētdienā un kam pašvaldība tagad meklē piemērotus vārdus, liecina Cēsu novada pašvaldības sniegtā informācija.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V) norāda, ka melno gulbju ielaišana Maija parkā allaž bijis ļoti gaidīts pasākums.

“Melnie gulbji īsā laikā kļuvuši par nozīmīgu daļu no pilsētas tēla, ko novērtē gan tūristi, gan iedzīvotāji – arī man ir prieks, ka Cēsu sirdī varam piedāvāt kaut ko tik pozitīvu un unikālu,” norāda Rozenbergs.

Jauno melno gulbju pāri palīdzējis sagādāt ZS “Kliģēni” saimnieks Aleksandrs Raubiško. Tagad gan cēsnieki, gan pilsētas viesi aicināti dalīties ar idejām par jaunā gulbju pāra vārdiem. To var izdarīt pilsētas mājaslapā, norādot tematu “Gulbju vārdi” līdz 31.maijam. Izvēlēto vārdu autori kļūs par gulbju krustvecākiem.

Novada speciālisti gan brīdina, ka, dodoties piknikā uz Maija parku, cienastu gulbjiem nevajag ņemt – maksimāli pieļaujamais ir kāda salātu lapa, jo putnu pāris tiek pabarots kārtīgi.

Pašvaldībā piebilst, ka jaunu melno gulbju pāri nācās gādāt, jo iepriekšējā pāra gulbju mamma un jaundzimušie gulbēni zaudēja cīņā ar vīrusu. Iepriekšējā pāra gulbju tēviņš tiks ielaists Dubinskas dīķī, kur Cēsu novada pašvaldības Komunālā nodaļa jau viņam gatavo mājvietu un pielāgo ūdenskrātuves teritoriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. RAMEO ,DZULJETA …

Draugiem Facebook Twitter Google+