×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Cēsīs jauns teātra festivāls – aizvadītās sezonas spožākās izrādes

Foto: Ziedonis SafronovsFoto: Ziedonis Safronovs

Skats no izrādes "1984".

Augusts Cēsīs sāksies ar teātru nedēļu, kurā koncertzāle “Cēsis” sadarbībā ar Cēsu mākslas festivālu teātra mīļiem piedāvā iespēju noskatīties Latvijas vadošo teātru jaunās un aizvadīto sezonu labākās izrādes, kā arī iepazīt sociālo teātri, portālam LA.lv pavēstīja koncertzāles komunikācijas vadītāja Egija Staļņikova.

Šī gada Cēsu mākslas festivālam teātra kritiķe Silvija Radzobe izveidojusi īpašu Grand Prix teātra izrāžu ciklu, sarūpējot iespēju Vidzemes reģiona iedzīvotājiem vēl pirms jaunās teātra sezonas sākuma noskatīties šī gada “Spēlmaņu nakts” balvai nominētās izrādes un tās, kas jau plūkušas laurus iepriekšējos gados, teic Saļņikova.

1.augustā plkst. 20 un 2. augustā, plkst. 17 būs skatāma Liepājas teātra izrāde “1984” Lauras Grozas-Ķiberes režijā. Izrāde tikusi nominēta “Dienas Gada balvai kultūrā 2014” un saņēmusi Dienas lasītāju simpātiju balvu, kā arī nominēta Televīzijas un Latvijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) gada balvas “Kilograms kultūras 2014? 4.ceturkšņa balsojumā nominācijā “Teātris”. Izrāde nominēta arī 2014./2015. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Lielās formas izrāde”.

7. augustā plkst. 20 Jaunā Rīgas teātra izrāde “Ziedonis un Visums” Alvja Hermaņa režijā. 2009./2010. gada sezonā izrāde saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada latviešu autora iestudējums, bet galvenās lomas atveidotājs Kaspars Znotiņš par Ziedoņa lomu – Gada aktiera balvu.

8. augustā plkst. 20 skatītāji tiek aicināti uz Nacionālā teātra izrādi “Antigone” Elmāra Seņkova režijā. Izrāde nominēta 2014./2015. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai nominācija “Mazās formas izrāde”, un uzvarējusi LTV un LR gada balvas „Kilograms kultūras 2015″ skatītāju vasaras balsojumā.

9. augustā plkst. 20 – Dailes teātris ar Pītera Šēfera “Equus” Lauras Grozas-Ķiberes režijā, kas tāpat kā “Antigone” nominēta 2014./2015. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā “Mazās formas izrāde”.

Visas izrādes notiks koncertzālē “Cēsis”, un biļetes ir nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Savukārt ar Cēsu kultūras centra atbalstu no 4. līdz 9.augustam Cēsīs viesosies britu sociālā teātra apvienība “Shakespeare Link”, stāsta Saļņikova. Šajā laikā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties meistarklasēs un nodarbībās, uzzināt, kas ir sociālais teātris un kā tas pozitīvi iespaido un maina apkārtējo sabiedrību, kā arī apmeklēt divas teātra izrādes: 7. augustā plkst. 18 mākslas telpa “MALA” izrāde “Tagad. Šeit” un 8. augustā plkst. 19.30 Cēsu Pils dārzā “Zinātne debesīs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+