×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Cēsis kultūras jomā līdzvērtīgas Vīnei, Boloņai un Barselonai (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Strūklakas Rožu laukumā Cēsīs.

Cēsis ir minētas kā labās prakses piemērs kopā ar 69 citām Eiropas kultūras lielpilsētām, kurās veiksmīga pilsētu un reģionu attīstība bijusi balstīta tieši kultūrā, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

Pēc Eiropas Komisijas pasūtījuma veiktais apkopojums ierindo Cēsis līdztekus Amsterdamai, Madridei, Lisabonai, Liverpūlei, Vīnei, Boloņai, Barselonai u.c. Kopumā tika iesūtīts 181 labās prakses pieteikums, no kā Eiropas Komisija atlasīja 70 spēcīgākos, un Cēsis ar savu īstenoto kultūras stratēģiju ir vienas no tiem.

“Cēsīm ir būtiski būt to Eiropas pilsētu vidū, kas, ieguldot kultūrā, panākušas labus rezultātus vispārējā pilsētas attīstībā. Cēsis ir piemērs, ka, mērķtiecīgi strādājot, arī salīdzinoši neliela pašvaldība var gūt starptautiski nozīmīgus panākumus. Mēs turpināsim mācīties no labajiem piemēriem Eiropā un priecāsimies, ja kādam noderēs Cēsu pieredze,” norādījusi Cēsu Kultūras un tūrisma centra vadītāja vietniece Ilona Asare.

Projektā īpaši tiek izcelts fakts, ka, pateicoties Cēsu iedzīvinātajai kultūras stratēģijai 2008.-2015.gadam un Eiropas Reģionālās attīstības fondam, pilsētā izdevies rekonstruēt vai atjaunot svarīgāko kultūras infrastruktūru – viduslaiku pili, pils muzeju, pils dārzu un brīvdabas estrādi, bibliotēku un Vidzemes reģionālo koncertzāli Cēsis.

Tas apvienojumā ar sekmīgo ikgadējā Cēsu Mākslas festivāla norisi un arī izskanējušo Cēsu ambīciju kļūt par 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu (finālā piekāpjoties Rīgai) ļāvis nostiprināt Cēsu reputāciju kā valstiska mēroga mākslas un kultūras pilsētai, palielinot vietas pievilcību kultūras profesionāļu acīs un vienlaikus pēdējo piecu gadu laikā ievērojami palielinot kultūras tūristu skaitu.

“Ambīcijas un lepnums Cēsis raksturojušas vienmēr. Savulaik, piesakoties Eiropas kultūras galvaspilsētas godam, bijām mazākā jebkad kandidējusī pilsēta, taču tas mūs neatturēja. Un, kaut arī titulu ieguva Rīga, Cēsis ar savu radošo potenciālu un pēdējos gados paveikto kultūras infrastruktūrā pelnīti sevi ir pieteikušas kā Latvijas kultūras galvaspilsētu, kam piekrīt arī kultūras ministre Dace Melbārde,” atklājis Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, vienlaikus piebilstot, ka “šāds Eiropas Komisijas novērtējums kalpo kā vēl viens apliecinājums tam, ka Cēsis ir uz pareizā ceļa un var stāvēt līdzās pasaules līmeņa lielpilsētām kultūras piedāvājuma ziņā”.

Eiropas Komisija iniciatīvu “Culture for cities and regions” veido sadarbībā ar aģentūru “KEA European Affairs” un Eiropas reģionu pētniecības un inovāciju tīklu. Projektu finansē programma “Radošā Eiropa”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. visiem taču skaidrs, ka Vīne – tā ir Cēsu vāja atblāzma kultūras ziņā.

  2. Teksts ir ļoti labs tūrisma prospektam. Man ir gadījies lasīt skaistus aprakstus ar burvīgām bildēm, kad aizlidoju turp, nevarēju atrast un pazīt vietu, rinķoju tai apkārt vairākas reizes, cik šausmīga tā izskatījās dabā. Grausti un nekārtība arī tur bija.

  3. Nu jau gan rakstītājs sapīpējies.

  4. vai nav nedaudz pārspīlēti?! vai tiešām viena koncretzāle un vasarā parka estrāde spēj piepildīt līdzvērtīgu kultūras telpu kā Barselona un Vīne! Nu ļoti smieklīgi!!!!

  5. Nu gan ieskrējušies! Viens kultūras nams un vairāk nekā. Ja pa gadu atbrauc kāds otršķirīgs mākslinieks, tad milzīgs notikums Bet kas tad suņukam asti cels, ja ne pats. Lai nu Cēsis turpmākajos gados nesabrūk un nenodeg, citādi kultūraS NAMS STĀVĒS KĀ RĒGS graustu viducī. Bet sapņot par Vīni – nu lai jau pasapņo.

  6. Vai tad Vīnē ,Boloņā un Barselonā ir tik daudz graustu pilsētas centrā ?

  7. arprac. vai tad cesis tik bagats. nav nevienas razotnes, tikai spekulacija, parto agrak sodija, tagad topa,
    paskataties kas notiek pie miskastem pie janam majam apaugusi apdzerusies sez pie veikaliem pajiet garam nevar, tada musu VINE>

  8. Salīdzināt Vīni ar Cēsīm ir tas pats,kas Ņujorku ar Rīgu.

Draugiem Facebook Twitter Google+