×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Cēsīs notiks pirmais Rokfilmu festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Cēsīs no 14. līdz 16. augustam notiks pirmais Rokfilmu festivāls, aģentūrai BNS pavēstīja pasākuma līdzdirektore Amanda Boka.

Festivāls notiks vairākās vietās pilsētas centrā – Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Cēsu Centrālajā bibliotēkā, kafejnīcās “Mākslas telpa mala” un “Bazaar”, pilsētas ielās un parkos.

Rokfilmu festivāla ieskaņā 14. augusta pēcpusdienā plānots pašmāju klasiskas Rolanda Kalniņa filmas “Elpojiet dziļi” seanss, saviesīga kinolektorija atklāšana ar rakstnieku Jāni Joņevu un pirmais seanss Cēsu Centrālajā bibliotēkā – amerikāņu filmas “Brīvību ģitārai” izrāde. Vakarā festivālu svinīgi atklās pašmāju rokfilmas prezentācija – režisoru Kristiana Luhaera un Mareka Bērenta filma “Sešdesmitie. Sākums”, kas tapusi kā pirmā no triju filmu sērijas “Savējie sapratīs!”. Pēc filmas kafejnīcā “Mākslas telpa “Mala”” uzstāsies grupas “Strapon”, “Bērnības milicija” un dziesminieks Imants Daksis. Savukārt “Bazaar” un “Fonoklubs” uzstāsies Andis Retējums un DJ Uldis Rudaks.

Otro dienu – 15. augustu – iesāks latviešu pasaku filma “Sprīdītis”. Visus seansus koncertzāles lielajā zālē iesāks muzikāli priekšnesumi, un šajā visai ģimenei veltītajā seansā paredzēta Andžeja Grauda Bungu skolas mazo bundzinieku uzstāšanās. Pēc tam sekos klasiskā rokkino seansi. Katru seansu iesāks īss Ivara Godmaņa pieteikums un komentārs par mūziķu dzīvi un karjeru. Klasiskais kino mīsies ar jaunākā rokkino seansiem.

Bibliotēkā tiks atkārtota iepriekšējā vakara pirmizrādes filma, bet programmu noslēgs filma, kas ļaus rokmūzikas attīstību vērtēt no padomju laika cilvēka šaipus dzelzs aizkaram skatpunkta. Seansus bibliotēkā ievadīs un diskusijas veicinās sabiedriskais aktīvists Rolands Sproģis. Savukārt kinolektoriju turpinās radio personība Kārlis Dagilis un “Huskvarn” līderis Urbix, kas iepazīstinās ar topošo koncertfilmu. Kafejnīcā “Bazaar” tiks izrādīti video no pašmāju rokfestivāliem un īpaši gatavots Latvijas metālmūzikas vēstures apskats, kuru komentēs paši vēstures veidotāji. Pēc tam gaidāms cēsnieku grupas “Side of Pain” koncerts.

15. augusta naktī tiks slēgts Vienības laukums pašā Cēsu centrā. Uz ekrāna bezmaksas seansā būs vērojama viena no visu laiku slavenākajām rokkoncertfilmām – Mārtina Skorsēzes “Izstarot gaismu” par “The Rolling Stones”. Nakts turpinājumā “Mākslas telpā “Mala”” muzikālu pavadījumu sniegs Uldis Rudaks un Kārlis Dagilis.

16. augusta rītā kino atkal pulcēs bērnus un jauniešus uz Lukasa Mudisona “Mēs esam labākās!” – filmu par trīspadsmitgadniecēm, kas dibina pankgrupu 80. gadu Stokholmā. Pēc tās sekos “The Ramones” filmā “Rokenrola vidusskola” un pirmoreiz Latvijā uz lielajiem ekrāniem nonāks Toda Hainsa drāma par Boba Dilana dzīvi un personībām “Es neesmu tur”. Kinolektorija pēdējo dienu noslēgs Ulda Rudaka komentārs par Kurtu Kobeinu un radio “Naba” personības Mārtiņa Šmita stāstījums par panku kultūru un dzīvi Detroitā. Festivāls tiks noslēgts ar pankgrupas “Freelancers” koncertu “Mākslas telpā “Mala”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+