Mobilā versija
Brīdinājums +15.1°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
12. jūlijs, 2017
Drukāt

Cēsīs skanēs pirmais zvanu mūzikas festivāls (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmo reizi Latvijas kultūras telpā – Cēsīs – tiek organizēts starptautisks zvanu mūzikas festivāls. Tas norisināsies 21. un 22. jūlijā, LA.lv uzzināja Cēsu novada domē.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks piektdien, 21. jūlijā plkst. 19 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, un seši Latvijas zvanu ansambļi, kā arī Texas Handbell Choir (ASV) tajā atskaņos J.S. Baha, C.Franka, E.L. Vēbera, J.Mediņa, E.Dārziņa, J.Lūsēna un citu komponistu skaņdarbus.

Sestdien, 22.jūlijā plkst. 15, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā skanēs Zvanu festivāla vieskolektīvu koncerts, bet pirms tā, no plkst. 11 līdz 14, notiks zvanu muzicēšanas radošās darbnīcas Ķiršu ielā 1. Uz āra skatuves ar īsiem priekšnesumiem uzstāsies zvanu ansambļi. Svētku apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas interaktīvas nodarbības, kurās izmantos ne tikai zvanus un čaimus, bet arī perkusijas un netradicionāli muzicēšanas instrumenti. Radošās darbnīcas vadīs Texas Handbell Choir diriģents Stīvens Akins un citu zvanu ansambļu vadītāji.

No 17. jūlija līdz 20. jūlijam ir plānoti festivāla ieskaņas koncerti dažādās vietās Latvijā.

Pievienot komentāru

Mūsdienu mākslas galerijas festivāls godinās Līvānu stikla tradīcijuŠogad aprit 130 gadu, kopš Līvānos notikusi stikla ražošana. Mūsdienu mākslas galerijas festivāla mērķis šogad ir veicināt jaunrades procesus saistībā ar senajām Līvānu stikla tradīcijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+