×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

Cēsīs skanēs vērienīgs Ķīnas Jaunā gada koncerts (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 31. janvārī, plkst. 19.30 koncertzālē “Cēsis” klausītāji varēs baudīt īpašu mūzikas programmu vairāk nekā simts mūziķu sniegumā Lielajā ķīniešu Jaungada koncertā, LA.lv uzzināja koncertzālē “Cēsis”.

Koncertā uzstāsies divi tradicionālie ķīniešu orķestri no Ķīnas ziemeļiem un dienvidiem – Šaaņsji Radio ķīniešu mūzikas orķestris un Džedzjanas Tautas mūzikas orķestris.

Koncerta nosaukums ir “Fučuņa kalnu capriccio un simfonija “Vārti uz Zīda ceļu””. Tas ietver atsauci uz diviem fenomeniem, kas raksturo abu reģionu īpatnības: slavenā Zīda ceļa sākumpunkts sendienās bija tieši Šaaņsji provincē, bet Džedzjanas provinces Fučuņa kalni ir slaveni ar savām brīnišķīgajām ainavām. Tāpēc var teikt, ka koncerta programma klausītājus iepazīstinās ar skaistāko, kas atrodams gan Ķīnas dienvidos, gan ziemeļos.

Ķīniešu Jaungada koncertu turneja 2017. gadā atzīmē savu 20. jubileju. Projekts aizsākās ar koncertu Vīnes Musikverein 1998. gadā, un nu jau ķīniešu Jaunā gada sagaidīšanas svinību laikā izskanējis visā pasaulē. Jubilejas gadā plānoti teju 30 ķīniešu Jaungada koncerti dažādos kontinentos, no Zīda ceļa līdz Eiropai. Tā ir lieliska izdevība kultūras apmaiņai un piedāvā iespēju ne tikai baudīt ķīniešu mūziku, bet arī uzzināt vairāk par šīs zemes kultūru.

Arī koncertā Cēsīs klausītājiem būs iespēja tuvāk iepazīties ar ķīniešu muzikālo kultūru, kurai ir sena vēsture. Koncerta programma ir eksotiska un piesātināta ar Ķīnas kolorītu, un tajā skanēs autentiski ķīniešu tradicionālie instrumenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vaigi mums vajag viņus ,pietiek jau ar tiem klauniem kas te jau ir. Vēl ar vien nemāk runāt latviski ,tik vazajas ar mobilajiem kur tiek tulkots ko viņi grib.Ākstu bars!

  2. nu re-ar visu orķestri uz LV … 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+