Novados
Sabiedrība

Cēsīs svinīgi atklāts pirmais jaunuzceltais ugunsdzēsēju depo Latvijā (Foto) 16

Publicitātes foto

Svinīgā pasākumā Cēsīs 4. decembrī atklāta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo jaunbūve. Šis ir pirmais depo Latvijā, kas pēc ES standartiem projektēts un uzcelts tieši ugunsdzēsēju darba vajadzībām, informē projekta veicēji.

Jaunais depo ir mūsdienīga tehniskā bāze ugunsdzēsējiem, kuri ikdienā rūpējas par Cēsu un arī Vidzemes reģiona drošību. Līdz šim ugunsdzēsēji strādājuši tikai speciāli pielāgotās telpās.

“Esmu gandarīts, ka tikai nedaudz vairāk nekā gads pagājis kopš dienas, kad Cēsīs likām pamatakmeni Latvijas un VUGD vēsturē jaunākajam un mūsdienīgākajam ugunsdzēsēju depo, kas tika būvēts par valsts budžeta līdzekļiem. Līdz ar šī depo izbūvi uzlabosies gan ugunsdzēsēju reaģēšanas spējas, gan drošība Cēsīs un Vidzemes reģionā.

Galerijas nosaukums

Latvijas glābšanas dienestu depo un tehniskā stāvokļa uzlabošana ir viena no Iekšlietu ministrijas prioritātēm. Šis ir tikai pirmais solis. Plānots, ka tuvālajā laikā tam sekos arī nākamie, jo jauni depo, kas uzlabo ugunsdzēsēju darba vidi, akūti nepieciešami arī citos Latvijas reģionos,” atklāšanā izteicās Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis:.

Projekta īstenotājs ir VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, un uzņēmuma vadītājs Mārtiņš Tols apliecināja, ka jaunu, valstiski nozīmīgu būvniecības projektu attīstīšana un publiskā sektora nodrošināšana ar atbilstošām darba telpām ir VNĪ prioritāte. “Gandarī, ka šis projekts no idejas līdz atslēgai mēroja taisnu ceļu atbilstoši laika plānam un izvirzītajām kvalitātes prasībām. Tagad atliek vien novēlēt, lai šī jaunizveidotā mūsdienīgā tehniskā bāze tik pat veiksmīgi kalpo ugunsdzēsēju profesionālajā darbā un apmācībā,” sacīja Tols.

Izbūvētas garāžas deviņu automašīnu novietošanai, kā arī iekārtotas trīs novietnes ar aprīkojumu transporta remontam un mazgāšanai.

“Viena no dienesta prioritātēm ir tā tehniskā stāvokļa uzlabošana. Līdzās modernam aprīkojumam un transportlīdzekļiem svarīgi ir arī tas, lai telpas, kurās ugunsdzēsēji glābēji uzturas, īsteno teorētiskās un praktiskās nodarbības, būtu pielāgotas mūsu vajadzībām, ērtas un tehniskā kārtībā. Šis ir pirmais ugunsdzēsēju depo komplekss, kas uzbūvēts atjaunotās Latvijas neatkarības laikā. Man ir prieks, ka Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji varēs uzturēties tādās telpās, kas ir veidotas atbilstoši mūsu dienesta vajadzībām un darba specifikai. Šī ēka mums visiem ir paraugs tam, kādam ir jābūt mūsdienīgam un Eiropas līmeņa ugunsdzēsības depo,” izteicās VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš.

Jaunajā depo atrodas dienesta telpas, kurās komfortabli uzturēties diennakts dežūru laikā, administrācijas korpuss un īpašs sektors ugunsdzēsēju apmācībām. Jaunais depo paredzēts 60 cilvēku personālam.

“Man ir liels prieks, ka Cēsu ugunsdzēsēji iegūs pienācīgus darba apstākļus, kas ļaus arī labāk reaģēt uz nelaimes gadījumiem,” norāda Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, vienlaikus piebilstot, “kaut arī vecais depo iedzīvotāju vidū, varētu pat teikt, ir kļuvis iemīļots, tā fiziskie ierobežojumi neļāva modernizēt ugunsdzēsēju tehniku, jo tai nepietika vietas. Galvenais ieguvums no jaunā depo būs tieši ugunsdzēsēju sagatavotība – gan spēja laicīgāk reaģēt ar modernu aprīkojumu, gan iespēja trenēties potenciālajām nelaimēm. Tas savukārt ļaus Cēsu apkārtnes iedzīvotājiem justies drošāk par sevi un saviem mājokļiem.”

Būvdarbus veica SIA “Modus būve”. Cēsu ugunsdzēsēju depo kopējā platība ir 3669 kvadrātmetri, bet būvdarbu izmaksas – 4 270 000 eiro.

LA.lv