×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. februāris, 2018
Drukāt

Bijis jāatdod parāds…Cēsu dūrējs tiesā taisnojas par uzbrukumu bērnam (12)

Foto - Marta Martinsone-Kaša ("Druva")Foto - Marta Martinsone-Kaša ("Druva")

Apsūdzētais Jānis Bajārs (vidū) iepriekš tiesā stāstīja, ka viņam bijis jāatdod parāds. Parāda prasītājs esot draudējis izrēķināties ar viņu vai vecākiem. "Ienāca prātā, ka varētu nolaupīt telefonu, pret kuru lombardā varētu dabūt naudu," tiesai iepriekš klāstīja apsūdzētais. Meiteni ar nazi esot centies tikai pabaidīt…

Vakar Cēsu rajona tiesa piesprieda četru gadu cietumsodu Jānim Bajāram, kurš 2017. gada 29. augustā Cēsīs ar nazi uzbruka un savainoja 14 gadus vecu meiteni.

Par šo notikumu plašāk un pirmajām tiesas sēdēm rakstījām 16. janvāra “Latvijas Avīzē” rakstā “Ar nazi dūra bērnam”. 25 gadus vecais cēsnieks dienas vidū bija uzbrucis 14 gadus vecai meitenei, kura pēc tam nogādāta slimnīcā. Uzbrucēju, kurš bija aizbēdzis, pēc videokamerā uzņemtā attēla cēsnieki vēlāk atpazina, un viņu 1. septembrī aizturēja. Tiesu medicīnas ekspertīzē tika secināts, ka meitene kopumā bija guvusi sešas traumas: dūrienus kaklā, krūtīs, vēderā, griezumu rokā, nobrāzumus elkonī un sejā. Nopietnākā brūce bijusi kakla apakšējā daļā, priekšpusē: pusotru centimetru plata un sešus centimetrus dziļa. Tās dēļ cietušo slimnīcā operēja – lai pārliecinātos, vai nav iekšēju ievainojumu. Par laimi, dūriens nav bijis bīstams.

Pagājušajā ceturtdienā iztiesāšanai turpinoties, procesa dalībnieki vienojās, ka nav domstarpību par notikuma būtību. Prokurors Arnis Šūlmeisters pieprasīja sešu gadu un septiņu mēnešu cietumsodu. Bajāra advokāts Arnis Cimbulis atbildēja, ka prokurors visu redzot pārāk drūmās krāsās. Jā, nazis bijis, bet puisim neesot bijis nodoma ar to uzbrukt, tikai pabaidīt, lai atņemtu telefonu. Meitene ievainojumu guvusi aizstāvoties, turklāt katrs – uzbrucējs un upuris – notikumu redzot citādi. Tāpat advokāts norādīja, ka Jānis audzis labā ģimenē, taču esot infantils pēc bērnībā pārciestās traumas.

Tiesnese Agita Papule pajautāja, vai uzbrucējs pamanījis, ka meitene nav pilngadīga. Apsūdzētais uz brīdi apmulsa un tad teica, ka no attāluma grūti bijis pateikt, bet licies, ka pilngadīga. Uz to tiesnese pārmeta, ka viņš mainot liecības – pirmstiesas izmeklēšanas laikā Bajārs norādījis, ka viņam licies – upuris ir 16 – 17 gadus vecs. Tad neizturēja prokurors un norādīja uz cietušo meiteni tiesas zālē: “Paskatieties uz viņu! Kuram var rasties doma, ka viņa ir pilngadīga?!” Prokurors arī atzīmēja, ka neesot jūtams, ka apsūdzētais jūtoties vainīgs. Bet advokāts atbildēja, ka puisis vainu vienkārši nespējot izrādīt.

Pēdējā vārdā J. Bajārs nolasīja dažus teikumus no lapiņas. Vainu atzīstot. Lūdzot piedošanu. Vēloties iesaistīties probācijas programmā. Lūdz nosacītu cietumsodu, jo vēloties pabeigt mācības un strādāt.

Vakar tiesa pasludināja saīsināto spriedumu, piespriežot apsūdzētajam četru gadu cietumsodu. Spriedumu var pārsūdzēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Protams, vainīga meitene: pretojās. Dzelzs šmakalku loģika.

 2. nav jau suns sadurts, tad dabūtu

 3. Pēc advokāta stāstītā var izdarīt secinākumus, ka šis tikai izvilka nazi un meitene pati sāka skriet un durties tam virsū! Tad jau tas nabadziņš jālaiž vaļā un vēl viņam jāizmaksā kompensācija par morālo kaitējumu!

 4. Es saprotu, ka advokātam jāaizstāv,loģiski. Taču, Cimbuli, ja tas būtu bijis tavs ( ar mazo burtu) bērns – arī teiktu tos vārdus, kuri te atreferēti ????????? Tev, Cimbuli, nebūs uz ielas kauns iziet? Bet jums jau visiem dinozauru āda – ka tik maksā! Par veikalā nozagtu šņabja pudeli iedos vairāk…

 5. Kādi četri gadi? Vai tā Latvijas tiesvedība ir pilnīgi sajukusi prātā? Slepkava, kurš ar nazi uzbrūk bērnam, lai nolaupītu telefonu! Kurš idiots, atskaitot mūsu tiesu, var noticēt, ka ar nazi gribējis tikai pabaidīt, ja ir veikti 4!!! dūrieni. Turklāt tieši dzīvībai bīstamākajās ķermeņa daļās – kaklā, vēderā, krūtīs! Varētu mēģināt noticēt, ja būtu bijis tikai ceturtais savainojums rokā – meitene centās atvairīt nazi! Bet ir taču vairak kā skaidrs, ka MEITENE CENTĀS ATVAIRĪT NAZI, KURŠ TRIECAS KRŪTĪS, VĒDERĀ, KAKLĀ! Un šis bezsmadzeņu sadists nāks ārā pēc 4 gadiem! Kurš būs nākamais upuris?

 6. jāsāk vākt nost advokāti

 7. Nav vinam ar galvu viss kartiba

 8. Tā parasti sāk sērijveida slepkavas….

 9. TIKAI 4 vai 6 GADI ? Tas puisis ir noziedznieks, un kļūs tikai nežēlīgāks….advokāt, ko Tu teiktu , ja tā butu Tava meita

 10. TIKAI 4 vai 6 GADI ? Tas puisis ir noziedznieks, un kļūs tikai nežēlīgāks….advokāt, ko Tu teiktu , ja tā butu Tava meita

 11. Ja tas nazis būtu trāpījis citur, tad būtu sēdējis ilgāk….
  Naivs…infantils….ko vēl neizdomā advokāti, lai izpestītu bandītus!?

 12. Tikai 4 gadi? Tur visus 10 vajadzēja.

Draugiem Facebook Twitter Google+