×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Cēsīs viesosies pianistu elite: Gidons Krēmers un Marta Algeriha

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 12. oktobrī, plkst.19 Vidzemes koncertzāles “Cēsis” divas pasaules leģendas – pianiste Marta Argeriha un vijolnieks Gidons Krēmers – sniegs vienīgo koncertu Latvijā, informē koncertzāles pārstāve Sanita Ozoliņa.

Gidons Krēmers mēdz pārsteigt dzimto Latviju: šoreiz viņš Kremerata Baltica koncertam uzaicinājis pievienoties savu ilggadējo klavieru partneri un leģendāro solisti Martu Argerihu.

Marta Argeriha pieder pianistu elitei. Vientuļniece, burve, dieviete, mūslaiku lielākā virtuoze, pianisma Grēta Garbo – tā viņu dēvē žurnālisti, kurus māksliniece ne visai labi ieredz. Marta Argeriha ieguvusi trīs Grammy balvas, Francijas Mākslas un literatūras ordeni, ASV Gada mūziķes titulu, Japānas imperatora Uzlēcošās Saules ordeni (IV kategorija “Zelta stari ar rozeti”) un Japānas Mākslas asociācijas prestižo Praemium Imperiale, žurnāla “Gramophone” titulus Gada mākslinieks un Labākais klavierkoncerta ieskaņojums, žurnāla “Monde de la Musique” vērtējumu “Choc” u. c. Pianistes ieraksti iekļauti skaņu ierakstu nama “Philips” albumu sērijā “100 izcilākie pasaules pianisti”.

Abu solistu un Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica programmā skanēs Bēlas Bartoka Divertisments, Ludviga van Bēthovena Otrais klavierkoncerts, Rondo un Kapričio solo vijolei un stīgām, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta Koncerta flautai un arfai versija, kas radīta šim mākslinieku sastāvam.

Argerihas un Krēmera koncertu ar nepacietību gaida arī Eiropas koncertzāles Minhenē, Barselonā, Turīnā, Milānā un Viļņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+