×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Cēsu kaujas atceres sarīkojumā demonstrēs Latvijas jaunāko bruņutehniku (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Cēsu kauju vēsturei veltītajā pasākumā izrādīs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) jauno kaujas tehniku, aģentūru BNS informēja kauju rekonstrukcijas pasākuma iniciators pārstāvis Renārs Sproģis.

Viņš atklāja, ka no Ādažu bāzes Cēsīs ieradīsies Lielbritānijā iepirktā kāpurķēžu bruņutehnika ar 30 milimetru kalibra lielgabaliem. Papildu šai tehnikai no Valmieras ar “Hummer” džipiem ieradīsies tur bāzētā PSYOPS speciālā atbalsta vienība.

Centrālais pasākums trešdien, 22.jūnijā, būs 1919.gada jūnija Cēsu kauju rekonstrukcija un izspēle. Šajās kaujās Cēsu Skolnieku rota un Ziemeļlatvijas brigāde, apvienojoties ar igauņu sabiedrotajiem, izcīnīja uzvaru pār vācu ģenerāļa Rīdigera fon der Golca vadīto Dzelzsdivīziju.

Pasākumā piedalīsies vairāk nekā simts rekonstrukcijas entuziastu, kuri būs ģērbušies autentiskos Pirmā Pasaules kara militārajos formastērpos un būs apgādājušies ar tiem laikiem raksturīgu uzkabi. Viņi attēlos vācu formējuma uzbrukumu un apvienoto latviešu — igauņu vienību sekmīgo pretuzbrukumu.

Pasākums ir tapis ar Cēsu pašvaldības un Aizsardzības ministrijas atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Jauka uzrikte- ”Riekskodis”ļoti ātri skrien ,tālu redz un precīzi bliež.

 2. Tehnika vajadzīga tikai tādēļ, lai to izmantotu. Citadi sanāks impotenti – kā Krimā. Bija ieroči, kurus neizmantoja, Vajag nelidot aiz kr.iznicinātājiem, bet notriekt, ja tie kaut ko parkāp. Kara cilvēki izpilda pavēli. T.p. nevar rikoties pāc sava prāta!!! Vai šaut to pārkāpēju virzienā. Citādi tukšie degvielas teriņi. Kr. karu neuzsāks. Turcija (NATO) notrieca Su – un nekas. Ja Turcija nebūtu NATO – sen jau tur bombardēja krievi. Nav konflikta tur KF-TR, bet ir konflikts tikai KF-NATO!
  Ja uz ASV lidmašīnu lido kr. kara lidmašīnas, kuras veic neadekvātus maneurus – tos vajag notriekt, Lai nebūtu drauda ASV un NATO pilsoņiem. Varbūt tur lido kāds šahīds, kurš ietrieksies lidmašīnā? Vai narkomānis? Vai grib iznicināt kādu merķi Eiropā šis pusaziāts?
  KF neatstās savus izvirtuliskumus. Gruzijā bija karš, Ukrainā – hibrīdi. Tagad krievii gudro vel ko. T.p. ja kaut kas parādīsies ES vai NATO apdraudošs – to vajag uzreiz apcietināt vai iznicināt. Īpaši neprognozējamās karu lidmašinas.
  NATO un Latvija, ES nevar sevi aizstāvēt.Jo Ukrainu ASV neazstāvēja. Kaut bija ligums par Ukrainas nedalamību apmaiņā pret kodolieroču iznicināšanu. Kodolieroči ir svarīgākie par Latviju vai ES, vai NATO. Un tomēr ASV Krainu nesaglabāja. Bet vajadzēja tikai dot ounktainos triecineus KF Melnās jūras karaflotes bāzēm Krimā un Sevastopolē.
  Un Krievija klusētu vēl vairāk, nekā kad Turcija SU notrieca, Jo KF baidās no ASV. Un nebūtu kara Donbasā.
  Sankcijas pret ASV bankām neievedīs, ja ASV Krimu aizstāvētu. Jo tad būs krahs krievi finanšu sistemai.
  KF saprot tikai spēku. Un baidās no stiprākajiem. Gruzija cinījās. Tad izgudroja hibridus zaļos. Bet ja dot krievu šakaļim pa purnu stipri – tas uz gadiem tiks kluss. Sakalis, jo pārtiek no atliekām – no PSRS, no 2. Psasules kara. No mirušo miroņu pulka, no VDK atkiekas – bijuša drošibnieka, komunista u t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+