×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. jūnijs, 2018
Drukāt

Cēsu kaujas filmē tieši pēc 99 gadiem (3)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

“Šis ir pirmais brīdis, kad tiešām var just, ka filma būs gatava,” atzina filmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs. Ceturtdien, 21.jūnijā, pie vēsturiskā dzelzceļa tilta pāri Raunai noslēdzās ceturtais lielais filmēšanas posms.

Filmas producente Inga Praņevska norādīja, ka filmēšana īpaši pieskaņota vēsturiskajiem notikumiem, atspoguļojot visus četrus gadalaikus; šī filmēšana notiek tieši 99 gadus pēc vēsturiskās Cēsu kaujas. Reālos notikumus vēl paspilgtina fakts, ka īpaši šai epizodei meklēti masu skatu dalībnieki – pusaudži, 12 – 14 gadus veci skolēni. “To sajūtu, kāda bija Cēsu kauju laikā, īpaši palīdz saprast, paskatoties uz jaunajiem zēniem, kuri mājās noteikti spēlē datorpēles un nav pat iedomājušies par kara iespējamību. Šeit viņi stundām ilgi mirkst ledainā ūdenī, un to dara ar tādu spītību acīs, kāda noteikti bija arī viņu vienaudžiem pirms simt gadiem,” sacīja galvenās lomas – Artūra Vanaga – tēlotājs, 16 gadus vecais turlavietis Oto Brantevics. Jaunos aktierus uzteic arī Dzintars Dreibergs, norādot, ka viņos var just īsto Cēsu kauju dalībnieku spītu un dedzību.

Filmas veidotājus šajā laikā lutinājuši arī laikap­stākļi, pat tik ļoti, ka trešdien, kad bijis vajadzīgs spēcīgs vējš vairāku stundu garumā, sākusies teju vētra, savukārt tikko pienākusi kārta romantiskai ainai, filmētāji piedzīvojuši brīnišķīgu saulrietu.

Kopumā masu skatos Cēsu kaujas ainās filmējušies vairāk nekā simt brīvprātīgie, daļai no tiem, kuri iepriekš masu skatos bijuši strēlnieki, šeit nācies iejusties vācu kareivju ādā. Ar filmēšanās vietām ļoti izlīdzējuši vietējie iedzīvotāji, teic Inga Praņevska. Meklējot senlaicīgas mājas, režisors ieraudzījis norādi uz “Vanagiem”, kuru saimnieki atsaucīgi ļāvuši pat nojaukt vistu kūti, lai tā neaizsegtu vēsturisko ēku. Sagadīšanās, protams, taču “Vanagu” saimnieku radinieks Andrejs, kurš ļāvis uzcelt filmēšanas teltis uz savas zemes pie tilta, pastāstījis, ka viņa māmiņa bijusi vēsturisko Cēsu kauju aculieciniece.

Jautāts, vai, nu jau zinot filmēšanas aizkulises, vēlreiz pieteiktos Artūra lomai, Oto atbildēja – pilnīgi noteikti. “Pirms šīs filmas es diezgan nenopietni uztvēru kino, man šķita, ka filmēšanas laukumā valda pilnīgs haoss un visi slinko, bet tagad redzu, cik nopietns un smags grupas darbs tas ir, cik organizēti viss notiek. Jā, ne tikai šai filmai pieteiktos, bet labprāt filmētos vēl kādā,” sacīja jaunais aktieris.

Filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī, tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām brīvības cīņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. un kur tad ir mans komentars? Atbildēt

  Nav jega rakstit? Tik un ta Latviesu ,,patriotiska,, avize nekadi nepielaus kritizejusu Kremli komentarus?

 3. Militari Latviju uzvaret nav iespejams! To pierada ari vesture kad vaji brunotas steiga sakomplektetas studentu vienibas uzdrosinajas staties pret labi brunotiem ienaidniekam un isa laika izdzina vinus no Latvijas! Tapec jadoma kadi sodienas iespejamie (no austrumu puses)naidnieki kuri glun uz Latviju ar baltu launu aci neuzdrikstas mums brukt virsu atklati ar tankiem..bet iefiltre musu rindas savus neskistenus..kas censas sabotet valsts institucijas.. aktivi nodarbojas ar kaitniecibu.. ceresim ka Ltaviju nepiemekles tads pats liktenis kad kaitnieki pasniedza Stalinam Latviju uz paplates..

Draugiem Facebook Twitter Google+