×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Cēsu melno gulbju pāris nosaukts par Katrīnu un Grāfu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Cēsnieku balsojumā par vārdu došanu pilsētas melnajiem gulbjiem izvēlēti vārdi Katrīna un Grāfs, portāls “LA.lv” uzzināja novada pašvaldībā.

Putnu pāris, kas jau kopš aprīļa nogales mitinās Maija parkā, pašā Cēsu centrā, nu ticis pie vārdiem. Kopumā tika iesūtīti 30 vārdu varianti, no kuriem 230 cilvēku balsojumā par piemērotāku tika atzīti Katrīna un Grāfs.

Kā norāda uzvarējušā varianta autore Daiga Janševska, kura nu kļuvusi par gulbju krustmāti, “man bija svarīgi, lai vārdi būtu saistīti tieši ar Cēsīm,” skaidrojot, ka Katrīna izvēlēta par godu Cēsu viduslaiku patronesei Svētajai Katrīnai, savukārt Grāfs esot atsauce uz fon Zīversu dzimtu, kas uzcēla Cēsu Jauno pili.

Par šo variantu kopumā tika atdotas 52 balsis.

“Man ir prieks, ka cēsnieki izvēlējušies vārdus, kas lieliski raksturo mūsu pilsētas bagāto vēsturi, vienlaikus saglabājot cēlu skanējumu arī mūsdienās,” gandarījumu pauž Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Jau ziņots, ka pilsēta iegādājās jaunu gulbju pāri, jo iepriekšējā gulbju pāra mamma neizturēja cīņu ar vīrusu, bojā ejot arī mazuļiem. Vecais melnais gulbis Zigfrīds, pēc pavasarī pārciestajiem pārdzīvojumiem, šobrīd izmitināts Avotu ielejas parka lielajā dīķī, kur Cēsu novada pašvaldības Komunālā nodaļa jau viņam sagatavojusi un iekārtojusi mājvietu.

Tāpat kā pārējos gulbjus arī Zigfrīdu pieskata, baro un apkopj ZS “Kliģēni” speciālisti, kā to paredz pašvaldības noslēgtais līgums.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.1
Alūksne +18.8
Daugavpils +22.8
Saldus +22.7
Liepāja +23.4
Jelgava +23.2
Ventspils +16.1
Limbaži +20
Madona +21.6
Rēzekne +20.2
Draugiem Facebook Twitter Google+