×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Cēsu mērs: Kultūras ministrijas pārcelšana ir politiskās gribas jautājums (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Ja Kultūras ministriju (KM) pārceltu uz Cēsīm, attālums nebūtu šķērslis, intervijā aģentūrai BNS teica Cēsu mērs Jānis Rozenbergs (“Vienotība”).

“Pašlaik ir miera stāvoklis, neviens par šo jautājumu tālāk nav īsti diskutējis. Nesen biju Vīlandē, Igaunijā, smelties viņu pieredzi. Mums jau ir izveidojusies sadarbība atsevišķās jomās. Vizītes laikā runāju ar Vīlandes mēru par Igaunijas pieredzi šajā jomā, jo Tartu atrodas Izglītības ministrija, Augstākā tiesa, savukārt Vīlandē, nevis Tallinā, atrodas Lauksaimniecības pārvalde. Igauņi diezgan droši iet decentralizācijas ceļu. Prasīju, kā Izglītības ministrija spēj praktiski strādāt, jo tomēr Tartu no Tallinas ir 160 kilometru attālumā, un viņš apliecināja, ka igauņi īsti problēmas nesaskata šajā ziņā. Tad pie sevis nodomāju, ka arī mūsu gadījumā attālums nebūtu šķērslis, it sevišķi tāpēc, ka tie ir vien 80 kilometri,” klāstīja Rozenbergs.

Cēsu mērs pauda uzskatu, ka KM pārcelšana vairāk ir politiskās gribas jautājums, domājot par reģionālo attīstību. “Tas zināmā mērā varbūt ir arī nacionālā līmeņa attieksmes jautājums pret reģioniem kopumā. Manuprāt, ar šādiem valstiskiem risinājumiem var iedot reģioniem lielāku vilkmi un nozīmi kopējā Latvijas telpā,” viņš teica.

Ja izdotos vienoties par ministrijas pārcelšanu uz Cēsīm, Rozenbergs norādīja, ka pagaidām precīza vieta, kur tieši ministrija varētu atrasties, nav zināma. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka “Kultūras ministrija nav nedalāms objekts, tā varētu būt kāda Kultūras ministrijai piederoša aģentūra, kas īsteno konkrētā nozarē kultūras funkciju, kuru būtu daudz vienkāršāk pārcelt. Ja būtu politiskā griba un abpusēja ieinteresētība, variantus varētu atrast”.

Runājot par to, vai pārcelšanas gadījumā varētu būvēt jaunu ēku, Rozenbergs sacīja, ka pret šādu ideju izturas piesardzīgi, jo Latvijā esot pietiekami daudz objektu, “kuros jāiedveš dzīvība”. “Ja pārceļam no citas mājas uz jaunu objektu kādu funkciju, ir jābūt risinājumam, ko darīt ar veco māju. Tāpēc es ļoti priecājos, ka Cēsīs koncertzāle atrodas vecā kultūras nama renovētajās telpās, bibliotēka arī atrodas renovētās telpās, lai gan savulaik bija diskusija, ka jābūvē jaunas,” viņš paskaidroja.

Jau vēstīts, ka pērn februārī vizītes laikā Cēsīs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis pazņoja, ka Vides aizsardzība sun reģionālās attīstības ministrija konceptuāli atbalstītu Kultūras ministrijas pārcelšanu uz Cēsīm.

Kultūras ministre Dace Melbārde atzina, ka tas ir racionāli reģionālās attīstības griezumā, taču jebkuras institūcijas pārcelšana ir saistīta ar cilvēku faktoru, tāpat KM ir ļoti daudz saistīta ar publiskiem pasākumiem un sabiedrību, tādēļ rūpīgi jāizvērtē, kā KM loģistiku un darbību ietekmētu situācija, ja ministrija atrastos Cēsīs, bet lielākā daļa valsts kultūras institūciju paliktu Rīgā.

Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma norādīja, ka ideja par Kultūras ministrijas pārcelšanu uz Cēsīm ir apspriešanas vērta.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vel varetu Arlietu ministriju parcelt uz Ameriku, bet ekonomistus parcelt uz Briseli.

 2. pulksten 15.00, Cēsīs ielas tukšas , cilvēku nav! varbūt, mēram, lietderīgāk būtu padomāt ,kā veicināt darba vietu veidošanu, kas derētu lauku cilvēkiem.
  smiekli nāk par to kultūras ministriju! tā visa ir tukša muldēšana, Rozenbergs veido sava tēla atpazīstamību,lai pēc tam varētu sēdēt ,jau daudz siltākā vietiņā ,Rīgā.
  Tad viņš brauc uz Īriju saukt tautiešus atpakaļ, tagad izdomājis šo gājienu.

 3. Nu un kā tad ar KM darbiniekiem? Viņiem visiem maksās kompensācijas par braukāšanu 2 reiz dienā 100 km? Varbūt uzbūvēs viņiem visiem Cēsīs mājas? Droši vien, Latvija taču vēl joprojām ir tik bagāta, var slaukt un slaukt, bet nekādīgi nebankrotē. Jo bērna pabalsts tik 11 euro

 4. Mazais cilvēks. Atbildēt

  Nu jau gan sasapņojusies ambiciozā izzūdošās lauku mazpilsētas priekšniecība. Smieklīgi un skumji. Vispirms tieciet galā ar sataisītajiem parādiem un iedodiet kaut jel cik finansējuma savas pilsētas izglītības iestāžu darbības uzturēšanai

 5. Finanšu ministrija varētu pārcelties uz Smilteni (vidzemnieki ir taupīgi), Labklājības uz Dagdu (tur labāk problēmas redzamas), Lauksaimniecības uz Auci (tuvāk maizes klētij), Ekonomikas uz Venstpili (ietaupītos laiks mēram), Aizsardzības uz Ludzu (tur bruņojas ārzemju cīņām), Veselības uz Grobiņu (lai Zentas Mauriņas piemērs iedvesmo), Iekšlietu ministriju uz Alūksni (kontrabandu būs vieglāk apkarot). Kāpēc tikai KM – Cēsīs? Vajag jaunu reformu ar ES līdzekļu piesaisti.

 6. sociāli atstumtais Atbildēt

  ,,politiķa,, cienīgi apgalvojumi = meli ! resp. Cēsis – Rīga vienmēr ir bijis 95 km pa dzelzceļu , kur mēris rāvis 80 ? vai pa šoseju būtu taisnāk ?

  • Viņš uzbūvēs jaunu šoseju, kas ļaus ietaupīt kilometrus – tad līdz Rīgai būs nevis 95 bet tikai tikai 80 km.

Draugiem Facebook Twitter Google+