×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. maijs, 2015
Drukāt

Cēsu mērs: pašvaldības izstrādātais reemigrācijas plāns attaisnojies (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Strūklakas Rožu laukumā Cēsīs.

Cēsu mērs Jānis Rozenbergs (“Vienotība”) uzskata, ka pašvaldības izstrādātais reemigrācijas plāns ir attaisnojies.

“Negribētos to saukt par plānu, jo patiesībā jau vienkārši vēlamies nepazaudēt savus novadniekus, tāpēc uzturam ar viņiem kontaktu, viesojamies pie viņiem un cenšamies izdarīt visu iespējamo, lai padarītu Cēsis par izcilu vietu, kur atgriezties un dzīvot ikvienam,” intervijā aģentūrai BNS teica Rozenbergs.

Viņš norādīja, ka pērn pavasarī Cēsīs vizītē ieradās Latvijas vēstnieks diasporas jautājumos Rolands Lappuķe. “Mēs iesākām šo diskusiju, un tā bija viņa iniciatīva apmeklēt tautiešus, cēsniekus ārzemēs. Paralēli radās sabiedriskā kustība “Vispasaules cēsnieku dienas”, kas pilsētas svētku nedēļā jūlijā organizēja dažādas aktivitātes, lai aicinātu pēc iespējas vairāk cilvēku sākt runāt par reemigrāciju,” viņš norādīja.

Tāpat notikusi pašvaldības rīkota konference par reemigrācijas jautājumiem, kurā piedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas deputāti, pašvaldību vadītāji un tapa vairākas rezolūcijas.

“Neesam apmeklējuši tūkstošiem cilvēku, pārsvarā vienas vizītes laikā vairākos pasākumos tikāmies ar 50-60 cilvēkiem. Mēs to definējam kā pirmatnēju aktivitāti, ka braucam pie viņiem, stāstām, ko esam izdarījuši, ko plānojam izdarīt, kā arī stāstām, kādos jautājumos varam palīdzēt, ja viņi atgriežas,” teica Cēsu mērs.

Rozenbergs paskaidroja, ka ir cilvēki, kas atgriešanās gadījumā ir pašpietiekami un uz pašvaldību nenāk pēc palīdzības, bet citiem tā ir nepieciešama.

“Esam informēti, ka vismaz seši cilvēki, kas atgriezušies no ārzemēm, ir sākuši savu biznesu Cēsīs. Zinām arī dažus gadījumus, ka darba devēji ir atpirkuši dažus speciālistus, kas bija devušies uz ārzemēm,” viņš sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. uz tiksanos cilveki neiet, un atgriezties Cesis nav noskanoti. Rozenbergs taisa sev piaru.

  2. jasmejas!!!

  3. Labs skatijums.Kadreizejais Rozu laukums ar Kaku majinu.

  4. Katram Latvijas latvietim, kuram tas iespeejams, jaapaliidz kaadai latvieshu gjimenei atgriezties dzimtenee!

    • Katram ārzemēs dzīvojošam latvietim ir japalīdz vismaz vienam nabadziņam, kas dzīvo Latvijā, atrast ārzemēs darbu un mājas! Nesavtīgi, es domāju.

Draugiem Facebook Twitter Google+