×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Cēsu novada konkursā atbalstīti 14 kultūras projektu pieteikumi

foto - Letafoto - Leta

Cēsu novada kultūras projektu konkursā ir atbalstīti 14 kultūras projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 6000 latu līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” Tirgvedības vadītājs Normunds Mihailovs.

Cēsu kultūras projektu konkursā tika iesniegts 41 projekta pieteikums, pieprasot līdzfinansējumu 17 984 latu apmērā, kas trīs reizes pārsniedz pašvaldības plānoto.

Atbalstīto projektu pārstāvētās jomas ir dažādas – finansējumu saņems projekti, kuros plānota kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana, koncertu un izstāžu veidošana, kā arī grāmatu izdošana.

Vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Laimdota Lapiņa atzīst, ka projektu vērtētāju uzdevums bijis ļoti grūts, jo ikviens iesniegtais projekts ir interesants, pārdomāts un unikāls. Diemžēl nebija iespējams atbalstīt visus iesniegtos kultūras projektus ierobežotā projektu konkursa budžeta dēļ.

Tuvākajā laikā ir plānots ar projektu konkursa rezultātiem iepazīstināt arī Cēsu novada domes deputātus, aicinot izskatīt iespēju piešķirt konkursam papildus finansējumu, lai varētu atbalstīt vairāk labu kultūras iniciatīvu Cēsu novadā. Kā norāda Mihailovs, šādā gadījumā tiktu rīkots atkārtots konkurss, iekļaujot finansējumu neieguvušos pieteikumus.

LETA jau ziņoja, ka pieteikumus izvērtēja komisija, kuras sastāvā bija Cēsu novada domes Izglītības, kultūras un sporta komisijas pārstāvis Imants Timermanis, mākslinieks Ēro Rass, Vaives tautas nama vadītāja Kadrija Mičule, Cēsu Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska un Cēsu kultūras centra vadītāja Laimdota Lapiņa.

Finansiāls atbalsts tika piešķirts tiem projektiem, kas saņēma augstāko vidējo vērtējumu atbilstoši noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem – projekta aktualitāte un sabiedriskā nozīme, skaidri definēti projekta mērķi, rezultāti un mērķauditorija, tāmes pamatotība un iesaistīto personu spēja kvalitatīvi realizēt projektu.

Cēsu novada kultūras projektu konkursa mērķis ir veicināt kultūras nozares attīstību, kultūras norišu daudzveidību un kvalitāti Cēsu novadā, kultūras vērtību izplatīšanu un pieejamību plašai sabiedrībai. Projektu konkursu administrē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+