Kultūra
Teātris un kino

Cēsu pusē sākusies filmas “Jelgava 94” uzņemšana 16

Foto: Krists Luhaers

Šonedēļ Cēsu pusē sākusies spēlfilmas “Jelgava 94” uzņemšana, kas tiek veidota pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Joņeva romāna motīviem, pavēstīja filmas producente Marta Kontina.

Filmas producente Antra Cilinska atklāj, ka ļoti veiksmīgs filmēšanai izrādījies bijušais Jāņmuižas tehnikums, kurā apbrīnojami saglabājies deviņdesmito gadu šarms: “Galvenā varoņa skolu meklējām visā Latvijā, jo bija skaidrs, ka jāatrod vieta, kuru pēc iespējas mazāk būtu skāruši eiroremonti. Tas patiesi nebija vienkāršs uzdevums, bet laimīgā kārtā atklājām Jāņmuižas bijušā tehnikuma telpas, kurās patiesi rodas sajūta, ka esam atgriezušies 25 gadus senā pagātnē. ”

Pirmajā filmēšanas posmā tiks uzņemtas skolas ainas, kurās galvenais varonis Jānis iepazīstas ar jauno klasesbiedreni Kristīni, notiek skolas sporta stunda, sadursmes ar skolasbiedriem, kā arī parādās Jāņa pirmie mēģinājumi kļūt par metālistu. Tāpat šajā filmēšanas periodā, kas ilgs līdz 16. decembrim, filmēs skolas diskotēkas ainu, kā arī notikumus Jāņa mājās.

Spēlfilma “Jelgava 94” stāstīs par četrpadsmitgadīgu pusaudzi pagājušā gadsimta 90. gados Jelgavā. Tas ir laiks, kas 1994. gadā Jelgavā kļūst leģendārs izbēgušo cietumnieku dēļ. Savukārt pasaulē jaunieši steidz pielūgt mirušo “Nirvanas” solistu Kurtu Kobeinu. Vietējās skolas devītajai klasei, kurā mācās Jānis, pievienojas Kristīne. Viņa nezina, ka viņš ir bijis pats neievērojamākais, pats neinteresantākais skolas puisis. Lai viņas acīs izceltos, Jānis pievēršas alternatīvajai kultūrai – metālmūzikai. Viņam ir vajadzīgi īstie draugi, īstā mūzika un īstās drēbes.

Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94″, kas ir filmas scenārija pamatā, tulkots norvēģu, igauņu, franču un citās valodās, kā arī ieguvis dažādas balvas, tai skaitā ES Literatūras balvu un “Autortiesību bezgalības balvu 2017”. Filmas pirmizrāde plānota 2019. gada pavasarī.

Galerijas nosaukums

LA.lv