×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Cēsu svētki ieskandinās pilsētas 810. gadu jubileju (2)

Foto - cesis24.lvFoto - cesis24.lv

Cēsis mūsdienās.

Šogad cēsnieki savus svētkus svinēs no 24.jūlija līdz 26.jūlijam, pilsētas informācijas portāls Cesis24.lv uzzināja Cēsu novada pašvaldībā.

Cēsu svētki kā allaž solās būt notikumiem bagāti un, kas zīmīgi, šos var uzskatīt par ģenerālmēģinājumu 2016.gada pilsētas svētkiem, kad Cēsis svinēs jubileju – 810 gadus. Visi svētku pasākumi paredzēti bez maksas, ar lielākajiem kultūras notikumiem Pils parkā, sporta spēlēm pilsētas centrā, kā arī ikgadēju svētku tradīciju vecpilsētā – Cēsu gadatirgu. Šī gada lielākais svētku jaunums neapšaubāmi ir atjaunotā cēsnieku gājiena tradīcija.

Patīkams jaunums ir tas, ka, pateicoties Cēsu novada pašvaldības un uzņēmēju atbalstam, visi pilsētas svētku notikumi būs pieejami bez maksas. Šogad “Fono Cēsis” skatuve no Līvu laukuma pārceļas uz mūziķiem un skatītājiem ērtāku vietu – Pils parka estrādi. Divu dienu piesātinātā koncertprogrammā, būs ko dzirdēt!

Šovasar tiks atjaunota pēdējos gados piemirsta pilsētas svētku tradīcija – cēsnieku gājiens. Tas notiks 25.jūlija vakarā plkst.22.00 (pulcēšanās gājienam Rožu laukumā no plkst.21.30). Lai tas tiešām būtu atšķirīgs un priecīgs cēsnieku gājiens, aicinām tajā doties ar iedegtu pilsētas simbolu – lukturīti. Tie, kam mājās jau ir lukturis, var doties gājienā ar to. Kam vēl nav, varēs gaismekli izgatavot paši ģimeņu darbnīcās Maija parkā, vai nopirkt tirdziņā Rožu laukumā. Gājiens no Rožu laukuma pūtēju orķestra pavadījumā pa Rīgas un Lenču ielām dosies uz Pils parku, kur to skanīgi sagaidīs “Fono Cēsis”. Aicinu cēsniekus piedalīties, lai gājiens ar lukturīšiem kļūtu par skaistu un noturīgu mūsu pilsētas svētku tradīciju.

Un vēl viens jaunums, pilsētas svētkos šogad uzstāsies ielu mākslinieki – mīmi, klauni, ielu vingrotāji. Sestdien, 25.jūlijā, no plkst.19.00 līdz plkst.21.00 Rīgas ielā norisināsies Latvijas ielu mākslinieku svētki, kuros aktīvi iesaistīties varēs arī skatītāji, vērtējot un balsojot par labākajiem priekšnesumiem.

Protams, svētkos būs arī tradicionālas vērtības – pasākumi un darbnīcas ģimenēm Maija parkā, tirdziņi vecpilsētā, etno-eko festivāls “Sviests” ar amatnieku gadatirgu Pils dārzā. Rožu laukumā visu dienu gaisu tricinās Latvijas pūtēju orķestri, bet vecajā tirgus paviljonā tiks izcīnīts pūtēju orķestru kauss. Pilsētas svētki noslēgsies ar sporta dienu vecpilsētas laukumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kaut kas ir sajaukts… 25.juulijs nav sestdiena. Vai seit ir domaats juunijs 25?

  2. vai dejas parkā arī būs?

Draugiem Facebook Twitter Google+