×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Cēsu vicemērs: BBC izvēlējusies dramatizēt situāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Britu raidkorporācija BBC, caur pelēcīgiem Cēsu kadriem vēstot par drūmo situāciju Latvijā, apzināti izvēlējusies pilsētas skatus, lai situāciju dramatizētu, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka līdzīgus skatus varot atrast jebkurā pasaules pilsētā.

Rozenbergam nav skaidrs, kādēļ BBC izvēlējusies tieši Cēsis un kādēļ tiek apgalvots, ka tā ir teju vissmagāk krīzē cietusī pilsēta. “Ja skatās no nodokļu ieņēmumiem, nevarētu teikt, ka esam vissmagāk cietusī. Kad apstiprinās tautas skaitīšanas rezultātus, redzēsim, kāda ir situācija ar iedzīvotāju skaitu,” sacīja vietējais politiķis. Viņaprāt, situācija ar aizbraukušiem iedzīvotājiem un tukšiem namīpašumiem ir līdzīga visās Latvijas pilsētās, tajā skaitā Rīgā.

Pašvaldība neplāno vērsties pret sižeta autoriem, jo, pirmkārt, tā neesot pašvaldības prakse, tiesāties ar negatīvu publikāciju vai sižetu autoriem, turklāt šajā gadījumā tas radītu vēl lielāku publicitāti. Otrkārt, Cēsu pašvaldībai esot arī svarīgākas lietas darāmas.

LETA jau ziņoja, ka britu raidkorporācija BBC īsā videosižetā ar izmeklēti pelēcīgiem Cēsu kadriem vēstīja par situāciju Latvijā, krāsojot to īpaši drūmu un pesimistisku.

BBC apgalvoja, ka Cēsis ir viena no vissmagāk krīzē cietušajām Latvijas pilsētām, to ilustrējot ar pelēkā un lietainā dienā uzņemtiem kadriem, kuros redzami kādas koka mājiņas logi un Svētā Jāņa baznīcas – kas ir viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā – pelēkās mūra sienas.

Britu raidkorporācija vienu minūti un 40 sekundes garajā sižetā situāciju Latvijā krāsojusi ļoti drūmās krāsās – milzu bezdarbs, darbaspēka aizplūšana, skolu un slimnīcu slēgšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+