×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Cēsu viduslaiku pils tornis iegūs oranžu dakstiņu jumtu (1)

Foto: Cēsu novada pašvaldībaFoto: Cēsu novada pašvaldība

No aprīļa vidus līdz Jāņiem tiks atjaunots Cēsu Viduslaiku pils Rietumu tornis, kas iegūs jaunu jumta segumu – lubiņu vietā jau no tālienes varēs pamanīt oranžos dakstiņus, liecina informācija Cēsu novada pašvaldības mājas lapā.

Pils Rietumu torņa jumta maiņa notiks projektā “Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai”. Tas sākts pērn rudenī, un tā mērķis ir nodrošināt valsts nozīmes kultūras pieminekļa – Cēsu viduslaiku pils Rietumu torņa – autentisku saglabāšanu un pieejamību, uzlabot pašreizējos kultūras pakalpojumus un ieviest jaunu kultūras piedāvājumu Cēsu viduslaiku pilī.

Līdz ar jumta seguma nomaiņu vēl tornī apmeklētāju ērtībām plānots izbūvēt otras kāpnes, tādējādi plūsmu organizējot divos virzienos. Mestra zāles unikālo griestu velvējumu iecerēts saglabāt, ļaujot viduslaiku pils zālē organizēt īpašus kultūras notikumus, kas šobrīd apmeklētāju drošības apsvērumu dēļ nav iespējams.

Plānotās rekonstrukcijas laikā pils tornis apmeklētājiem būs slēgts. Pārējā Cēsu pils kompleksa teritorija būs pieejama bez ierobežojumiem.

Projekts Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai ilgs līdz 2015. gada decembrim. Tā plānotais budžets ir 276 695 eiro. No tiem 90,21% segs no Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atbrauks krustnesi un nokrasos.

Draugiem Facebook Twitter Google+