Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Cēsu viduslaiku pils tornis iegūs oranžu dakstiņu jumtu (1)

Foto: Cēsu novada pašvaldībaFoto: Cēsu novada pašvaldība

No aprīļa vidus līdz Jāņiem tiks atjaunots Cēsu Viduslaiku pils Rietumu tornis, kas iegūs jaunu jumta segumu – lubiņu vietā jau no tālienes varēs pamanīt oranžos dakstiņus, liecina informācija Cēsu novada pašvaldības mājas lapā.

Pils Rietumu torņa jumta maiņa notiks projektā “Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai”. Tas sākts pērn rudenī, un tā mērķis ir nodrošināt valsts nozīmes kultūras pieminekļa – Cēsu viduslaiku pils Rietumu torņa – autentisku saglabāšanu un pieejamību, uzlabot pašreizējos kultūras pakalpojumus un ieviest jaunu kultūras piedāvājumu Cēsu viduslaiku pilī.

Līdz ar jumta seguma nomaiņu vēl tornī apmeklētāju ērtībām plānots izbūvēt otras kāpnes, tādējādi plūsmu organizējot divos virzienos. Mestra zāles unikālo griestu velvējumu iecerēts saglabāt, ļaujot viduslaiku pils zālē organizēt īpašus kultūras notikumus, kas šobrīd apmeklētāju drošības apsvērumu dēļ nav iespējams.

Plānotās rekonstrukcijas laikā pils tornis apmeklētājiem būs slēgts. Pārējā Cēsu pils kompleksa teritorija būs pieejama bez ierobežojumiem.

Projekts Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai ilgs līdz 2015. gada decembrim. Tā plānotais budžets ir 276 695 eiro. No tiem 90,21% segs no Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atbrauks krustnesi un nokrasos.

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (15)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (8)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+