×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. janvāris, 2014
Drukāt

Četrām partijām pārskaitīts valsts budžeta finansējums 119 458 eiro apmērā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiro banknotes.

Četrām Saeimā pārstāvētajām partijām šonedēļ pārskaitīts valsts budžeta finansējums 119 458 eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Šonedēļ apvienībai “Saskaņas centrs” pārskaitīti 46 230 eiro, “Vienotībai” – 30 691 eiro, apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 22 625 eiro, bet Zaļo un zemnieku savienībai – 19 912 eiro. Atbilstoši Saeimas vēlēšanu rezultātiem valsts finansējums pienāktos arī Reformu partijai (RP), taču partijai KNAB to ir atņēmis.

Piešķirto finansējumu politiskās partijas ir tiesīgas izlietot telpu īrei, sakaru un interneta pakalpojumiem, darba algām, zvērināta revidenta pakalpojumiem, pētniecības darbiem, aptaujām un konsultācijām, iedzīvotājiem paredzēto izglītošanas pasākumu organizēšanai, grāmatu, informatīvo materiālu izdošanai un izplatīšanai, kā arī politiskajai aģitācijai.

Neskatoties uz valsts budžeta finansējumu, partiju kases joprojām likumīgi var papildināt ar ziedojumiem un biedru naudām. Aģentūra LETA jau rakstīja, ka visām Saeimā pārstāvētajām partijām pagājušajā gadā kopumā saziedoti 2 233 800 eiro.

2010.gadā Saeima pieņēma grozījumus likumā, paredzot no 2012.gada piešķirt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām, par kurām Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju – 50 santīmu apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību valsts budžeta finansējums tiek piešķirts politiskajām partijām uz trim gadiem – uz jaunievēlētās Saeimas pilnvaru laiku – no 2012.gada līdz 2014.gadam, veicot tā izmaksu četras reizes gadā – līdz 15.janvārim, 15.aprīlim, 15.jūlijam un 15.oktobrim. Reformu partijai šogad no valsts bija paredzēti 95 428 lati.

Saskaņā ar 2012.gada nogalē pieņemtajiem grozījumiem likumā valsts budžeta finansējumu turpmāk varēs saņemt arī partija, kuru apvienojoties izveidos divas vai vairākas partijas, kuras līdz tam jau ir saņēmušas valsts budžeta finansējumu vai kuru izveidotā partiju apvienība līdz tam jau ir saņēmusi valsts budžeta finansējumu.
Partijai var atteikt vai pārtraukt finansējuma izmaksu, ja tiek konstatēti pārkāpumi. Tā iznācis Reformu partijai, kura gan par lēmumu mēģina tiesāties.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tā vietā lai valdība finansētu partijas, šo naudu labāk varēja iedalīt Latvijas Paralimpiskajai komitejai lai finansētu Latvijas invalīdu sacensibām Sočos. Partijām finansējums jāgūst no partijas biedru naudām.

  2. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

    Pareizāk būtu, ja priekšvēlēšanu laikā būtu apmaksāts raidlaiks, kurā varētu uzstāties pie varas esošās un jaunās partijas. Jaunajām partijām vajadzētu atvēlēt daudzas reizes garāku izteikšanās laiku, kā pie varas esošām, jo tās ir bez maksas runājušas 4 gadus. Tad vēlētāji ar visiem iespējamiem balsošanas veidiem varētu iztekt savu attieksmi pret jebkuru partiju.

  3. Ārprāts! Vējā izsviesta nauda.Lai partijnieki dzīvo tikai no biedru naudām,bez jebkādu sponsoru atbalsta.

Draugiem Facebook Twitter Google+